Sosyal Medya Hesaplarımız

Siyaset

Cemal Enginyurt Erdoğan’ı fena yakaladı: “22 bin liranın aynısını emeklilere vereceğim” dedi verdi mi?

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerden önce emeklileri vaat ettiği seçimlerden sonra unuttuğu sözlerini hatırlattı.

Yayınlandı

on

Photo: Shutterstock

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, “14 ve 28 Mayıs’ta bir seçim yaşadık ve seçim sonrasında Recep Tayip Erdoğan Cumhurbaşkanı oldu. Bizler de bekledik sayın Recep Tayip Erdoğan 85 milyonun cumhurbaşkanı olsun ve verdiği sözleri yerine getirsin. Sen artık seçildin ve beş yıl daha Cumhurbaşkanısın. Ne dedi seçimlerde? ‘Önce memurlara vereceğim en düşük 22 bin liranın aynısını emeklilere vereceğim’ dedi. Verdi mi, tabii ki de hayır” diye konuştu.

DP İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt bugün Artvin’in Ardanuç ilçesinde vatandaşla buluştu. Yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği sözleri tutmasını isteyen Enginyurt, şöyle konuştu:

EMEKLİ ZAM DEĞİL SÖZ ALDI

“Artvin’de olmak bir onur ve inşallah Artvin’in kaderi değişirse, Türkiye’nin kaderi değişir. Tabii imama mikrofon verirsen bol bol vaz eder, siyasetçiye de mikrofon verirsen siyaset konuşur. Dolayısıyla biz de buraya gelmişken ülkenin durumundan bahsedelim. 14 ve 28 Mayıs’ta bir seçim yaşadık ve seçim sonrasında Recep Tayip Erdoğan Cumhurbaşkanı oldu. Bizler de bekledik sayın Erdoğan 85 milyonun cumhurbaşkanı olsun ve verdiği sözleri yerine getirsin. Sen artık seçildin ve beş yıl daha Cumhurbaşkanısın. Ne dedi seçimlerde? ‘Önce  memurlara vereceğim en düşük 22 bin liranın aynısını emeklilere vereceğim’ dedi. Verdi mi, tabii ki de hayır. Emekliye seyyanen 8 bin lira vermesi gerekirken emekliyi açlığa mahkum etti. En düşük emekli maaşı 7 bin 500 lira dedi ve yüzde 25 zam yaptı ve emekli maaşı kaça çıktı 7 bin 500 liraya çıktı. Dolaysıyla emekliye verdiği sözü tutmadı. Esnaf arkadaşlarımız var ve bu arkadaşlarımız 9 bin prim günü üzerinden emekli oluyorlar. Ancak esnaf yanında çalıştırdığı personelin pirimini ödüyor o 5 bin 550’den emekli oluyor ama esnaf kendisi 9 binden emekli oluyor. Ne dedi Erdoğan? ‘7 bin 200 pirimle emekli olacaksınız’ dedi. Primi düşürme sözünü tuttu mu hayır tabii ki de. Ama bir şey yaptı primi artırdı 4 bin liraya çıkardı. Esnaf ödemelerini yapamazken, bir de zamlı BAĞKUR primini ödemek zorunda kaldı. Ne dedi Recep Tayip Erdoğan? ‘Üniversite öğrencilerine seçimden önce vergisiz telefon vereceğim’ dedi ve şimdi Maliye Bakanı yerli telefonda bu işlemi sınırlamış ve sözünde durmadıkları gibi işi yerliye dökmüş durumda.

ÇİFTÇİYİ BATIRDILAR

Seçimden önce Recep Tayip Erdoğan ‘çiftçinin dostuyuz’ dedi. Allah böyle dostu başından eksik etsin. Böyle dostluk mu olur? Mayısta mazot 18 liraydı, şimdi bugün mazot 38 lira. Gübrenin tonu 15 bin lira ve çiftçi ve hayvan üreticisi iflas etti. Bizler fındık üreticisiyiz, Kemal Kılıçdaroğlu Orduya geldi ve dedi ki seçim döneminde ve hakikaten bu Kemal abi çok şanssız adam kendini bir türlü anlatamadı yada anlamak istemediniz. Fındık 4 dolar dedi ve bizim Ordulular öyle baktı ve ertesi gün Recep Abi geldi ve ‘bu Kemal 4 dolar verecekmiş sorsaydınız ya bu Kemal bu zamana kadar neredeymiş ve neden vermemiş’ ve bizim Ordulular alkıştan yıktı alanı. Biri de demedi ki sen iktidardasın ve bu CHP de 45 yıldır iktidarda değil. Sen ne vereceksin, sen neden vermedin diye sormadılar ve yüzde 65 oy verdiler.

DAHA FAZLA OKU
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

İstanbul’da Aksa Tufanı! Karamollaoğlu: Filistin bizim için imani bir meseledir

Yüz binlerce kişi, Filistin direnişine destek olmak ve işgalci İsrail rejimine tepki göstermek amacıyla İstanbul’da Saadet Partisi’nin öncülüğünde ‘Özgür Filistin Mitingin’de bir araya geldi.

Yayınlandı

on

By

Yüz binlerce kişi, Filistin direnişine destek olmak ve işgalci İsrail rejimine tepki göstermek amacıyla İstanbul’da Saadet Partisi’nin öncülüğünde ‘Özgür Filistin Mitingin’de bir araya geldi. Filistin direnişini desteğini haykıran yüz binler, İsrail rejimine “Filistin yenilmez” mesajı da verdi. Mitingde katılımcılara hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Merhum Erbakan Hocamız, ‘Kudüs coğrafi bir mesele değil, imani bir meseledir’ demişti. Biz inancımızın gereği olarak buradayız. Siz de bunu teyit etmek için buradasınız” dedi.

Filistin Direnişine destek olmak ve Teörist İsrail’in zulmüne dikkat çekmek için Saadet Partisi tarafın’dan düzenlenen Özgür Kudüs Mitingi dün yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen Mescid-i Aksa sevdalısı vatandaş, Filistin ve Türkiye beraber dalgalandırarak dünyaya Müslümanların kıyamını gösterdi. Birçok sanatçının ezgileriyle, marşlarıyla, şarkılarıyla heyecan kattığı mitingte video gösterimiyle İsrail’in yıllardır Filistin’de uyguladığı sistematik işgale dikkat çekildi. Aksa Tufa’nı operasyonun temsilcisi Hamas’a destek sloganlarının atıldığı mitigde yapılan konuşmalarla Batı dünyasının iki yüzlü siyasetine de vurgu yapıldı. Özgür Filistin Mitingi, DİN-BİR-DER Genel Başkanı Muhammed Hamdi Yıldırım Hoca’nın yaptığı dualarla son buldu.

ÖZGÜR FİLİSİTİN MİTİNGİNE YOĞUN KATILIM

Yurtiçi ve yurt dışından birçok ismin davet edildiği Özgür Filistin Mitingine, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat,   Gazze Hükümeti Genel Sekreteri Dr. Kamal Aboun, Filistin  Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, Saadet Partisi Milletvekilleri Mahmut Arıkan, Bülent Kaya, Mehmet Atmaca, Mehmet Karaman, Hasan Bitmez, Mustafa Kaya, Şerafettin Kılıç, Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Mesut Doğan, Birol Aydın, Genelcek Partisi Milletvekilleri İsa Mesih Şahin, Selim Temurci, Sema Silkin, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı,  Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Mehmet Kuğu, HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı İsa Güvendik, Millî Gazete Genel Müdürü ve İmtiyaz Sahibi Ömer Yüksel Özek, MÜSİDER Başkanı Arslan Ateş,  AGD İstanbul Şube Başkanı Mehmet Yaroğlu katıldı. iBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da mitinge destek amacıyla bir video mesaj gönderdi.

“GÖZDAĞI VERMEK İSTİYORLAR”

Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu, Özgür Filistin Mitingi’nin önemine vurgu yaparak, “Sizin burada olmanız Filistin’deki mücahitlere büyük bir destektir. Merhum Erbakan Hocamız, ‘Kudüs coğrafi bir mesele değil, imani bir meseledir’ demişti. Biz inancımızın gereği olarak buradayız. Siz de bunu teyit etmek için buradasınız. Maalesef bütün dünya, özellikle Batı alemi bu konuda bir şaşkınlığın içerisinde. Uçak gemileri gönderiyorlar. Kime karşı? Belli değil. Çünkü karşılarında uçaklarla, gemilerle saldıran kimse yok. Gözdağı vermek istiyorlar. Ama bu kesinlikle onların haklı olduğunu göstermiyor. Bu onların güçsüzlüğünü ortaya koyuyor. Bugün Amerekida’da, İngiltere’de ve Avrupa’da gerçekleri gören milyonlarca insan var ve onlar ayağa kalkmış durumda. Kendi yöneticilerinin gerçekleri görmesini istiyorlar” ifadelerini kullandı.

“ADIM ATMAYA İHTİYACIMIZ VAR”

Filistin meselesinin partiler üstü bir konu olduğunu belirten Temel Karamollaoğlu, “Bu miting Türkiyemizin mitingi. Diyarbakır’dan, İzmir’den, Antalya’dan gelenler var. Biz bir bütün olarak ayağa kalktık. Hiçbir siyasi farklılık göstermeden, ‘Bu dava hepimizin davasıdır’ dedik. Bundan dolayı ben bugün burada, bu mitinge katılan bütün kardeşlerimi tebrik ediyorum. Bizim süslü laflara değil gerçeklere ihtiyacımız var.  Bundan dolayı adım atmaya ihtiyacımız var. Eğer bugün uyanmaz gerekli tedbirleri almazsak, bir daha bu durumun üstesinden gelmemiz mümkün olmaz. Biz topraklarımız işgal edildiğinde bir milli mücadele ortaya koyduk. Bugün ki sınırlarımızı ortaya koyduk. Şimdi Filistinliler kendi davaları için bir müdefa ortaya koyarken, onların dertdini kendimize dert edinemezsek olmaz. Allah yardımcıları olsun” şeklinde konuştu.

“BU MEYDANDAN ‘BİZ VARIZ’ DİYORUZ”

Filistin ve Mescid-i Aksa Direnişi için bir araya gelmenin ne kadar değerli olduğunu ifade eden  Temel Karamollaoğlu, “Bugün burada büyük bir dayanışma örneği ortaya koyuyoruz. Bugün bu meydandan, ‘Biz varız’ diyoruz. Bugün bu meydandan, ‘Biz yapılan hataları görüyoruz ve bunun karşısında dimdik ayakta duruyoruz’ diyoruz. Aramızdaki ufak tefek farklılıkları Filistin için görmüyoruz. Filistin Davası bizim de davamızdır. Filistin Davası tüm insanlığın davasıdır. Hiç kimse bugün Gazze’de yaşananları görmezden gelmez. Biz bugün bu meydandan bu haksızlığı tekrardan haykırıyoruz” açıklamalarında bulundu.

“MÜSLÜMAN KARDEŞLEMİZ KORKMUYOR”

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Filistin’de geçmişten bugüne ne yaşandığını hatılatarak, “1917’de İngiltere’nin işgalinden sonra zulüm o topraklarda başladı. 1948’de İsrail’in kendini devlet ilan etmesinden sonra zulüm katmerlenerek artmaya devam etti. Toplam 75 yıldır işgal edilen Filistin topraklarında zulüm her gün biraz daha arttı. Siyonistler Müslümanları öldürmek için, camileri bombalamak için bahaneye ihtiyaç duymuyorlar. Ama 9 gün önce oradaki Filistinli mücahitler Aksa Tufa operasyonları başlatarak onların Demir Kubbesi başlarına çöktü. Filistinli mücahilerin operasyonlarıyla yenilmez denilen orduları çöktü. Bundan dolayı öfkeliler. Bundan dolayı panikteler. Bundan dolayı korkuyorlar. O yüzden yardım istiyorlar. Batı’nın gönderdiği uçak gemileri, uçaklar sizin gözünüzü korkutmasın. Çünkü oradaki Müslüman kardeşlerimiz korkmuyor” değerlendirmelerinde bulundu.

“FİLİSTİN DAVASI BÜTÜN MÜSLÜMANLARIN DAVASIDIR”

Zekeriya Yapıcıoğlu, “1948’de savaş başladığında, ‘Arap-İsrail’ savaşı dediler. Müslümanlara, ‘bu sizin savaşınız değildir’ dediler. Daha sonra  bizim saflarımızı küçültmek için, ‘Filistin İsrail’ savaşı dediler. Şimdi de Gazze Savaşı diyorlar. Ama öyle değil.  Merhum Erbakan Hocanın, ‘Filistin Davası bütün Müslümanların davasıdır, hatta bütün insanlığın davasıdır’ diyordu. Mescid-i Aksa bize emanettir. Kudüs, Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de bahsettiği kutsal bir mekandır. Mescid-i Aksa yer yüzünde kurulan ikinci mescit, bizim ilk kıblemizdir, İslam’ın üçüncü harem-i şerifidir” diyerek Filistin Davası’nın Müslümanların davası olduğunun altını çizdi. 

“KARDEŞLERİMİZE SELAM OLSUN”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise, “Mescid-i Aksa için kanlarını akıtan kardeşlerimize selam olsun. Bir açıkhava hapishanesi haline getirilen Gazze’de bütün Müslümanlar adına ayağa kalkan kardeşlerimeze selam olsun. Bazı meseleler var ki konuşarak değil yaşayarak anlatılır. Rahmetli Mursi’nin döneminde Gazze Kapıları açıldığında oraya gitmiştik. Toplantılar sürerken Gazze semalarında İsrail uçakları gözüktü. Gazzeli kardeşlerimizle orada omuz omuzaydık. İsrail uçakları Gazzeyi bombaladı. Gazze’deki Şifa Hastanesini ziyaret ettik. Bugün olduğu gibi yine Şifa Hastanesinin üzerinde savaş uçakları vardı. Ama bizi orada Türkiye bayraklarıyla karşıladılar. Orada evladını kaybetmiş bir babayla kucaklaştık ağlaştık. Bunu yaşamayan orada neler olduğunu anlayamaz” şeklinde konuştu.

“75 YILLIK BİR ZULÜM VAR”

Ahmet Davutoğlu, Siyonizmin kara propagandasına kapılanlara seslenerek“Filistinle ilgili ahkam kesenlere, Gazze’yi terörizm kaynağı gibi gösterenlere sesleniyorum; insanlığınızdan utanın. Neden 7 Ekim sabahı diye soruyorlar. Sanki Filistin’de huzur vardı da bir sabah Hamas, masum İsraillilere saldırdı. Bu bir aldatmacadır. Orada İsrail’in uyguladığı 75 yıllık bir zulüm var. Mescid-i Aksa 56 yıldır işgal altında. Bunun vebali sadece İsrail üzerinde değil bütün İslam dünyasının da üzerindedir. Çünkü son aylarda İsrail’in saldırıları artmış ve ödlürülen masum Filistinlilerin sayısı giderek artmıştır. O yüzden Aksa Tufanı başlatıldı. O yüzden oradaki kardeşlerimiz ayağa kalktı” açıklamalarınd bulundu.

“16 YILDIR GAZZE AMBARGO ALTINDAYKEN BATI NEREDEYDİ”

Filistin halkının yaşadıklarına dikkat çeken Filistin  Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa da, “İsrail’in cinayetler esnasında sadece insan değil, evleri, mescidleri, hastaneleri da hedef oluyor. Halkımız 1 asırdan beri bu işgalcilerin saldırılarına direniyor. Direnmeye de devam edecek. Elbette biz, ‘niçin direniş yapıyorsunuz?’ sorularını cevaplamak zorunda değiliz. 1 asırdır devam eden soykırımı, cinayetleri herkes görüyor. Özelliklede 2023 yılında ciddi bir zulme maruz kalıyoruz. Uluslar arası huku hiçe sayan bir cinayet şebekesiyle karşı karşıyayız. Mazlumlar gerekçelerini sunmak için herhangi bir güce ihtiyaç duymaz. Bizim bugüne kadar yaşadıklarımız bizim gerekçemizdir. İşlemedikleri hiçbir suç kalmadı. Utanmadan da yalan söylüyorlar ve uydurmasyon görüntülerle kendilerini masum göstermeye çalışıyorlar. İşte bu yalanlara inanmaya hazır işbirlikçi Batı da bu insanlık suçuna destek veriyor. 16 yıldır Gazze ambargo altındayken Batı neredeydi. Batı’nın gerçek yüzü bu mudur?” değerlendirmelerinde bulundu. 

“DİRENİŞTEN BAŞKA ÇARE KALMAMIŞTIR”

Hükümeti Genel Sekreteri Dr. Kamal Aboun da, Filistin tarihini hatırlatarak, “Osmanlı Devleti düştükten sonra Filistin halkı büyük bir yoklukluğa mahkum oldu. Biz Filistinliler de 75 yıldır her türlü katliama, soykırıma ve cinayete maruz kalıyoruz. 2023 yılında, Siyonist hükümet kurulduktan sonra büyük bir zorlukla karşı karşıyayız. Mescd-i Aksa’yı yok etmek için uğraşıyorlar. Gördüğünüz gibi bütün mukaddeslerini çiğneyenler, Mescid-i Aksa’ya o kirli ayaklarıyla giriyor. Her türlü kötülüğü, işkenceyi Filistinli kadınlara ve çocuklara reva görüyorlar. Biz defalarca uyardık, tekrar tekrar uyardık, ‘Kudüs, MEscd-i Aksa bizim kırmızı çizgimizdir’ dedik. Ama dikkate almadılar. İşte tüm bunlardan sonra Filistinli kardeşleriniz için direnişten başka bir çare kalmamıştır. Direniş mensubu kardeşleriniz üzerine düşen görevi yerine getirerek, Mescid-i Aksa’yı kurtarmak için yola çıktılar” diye konuştu.

“GAZZE ADETA TOPLU MEZARA ÇEVRİLİYOR”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı ise Filistin Davasının önemine dikkat çekerek, “Filistin Davası, Balkanlardan Endonezyaya, yüreğinde insanlık onuru taşıyan vicdan sahiplerinin ortak davasıdır. Bugün burada farklı partilerden, farklı kimliklerden on binlerce insanımız var. Bugün burada toplanarak insanlık davasını savunanlara, bu meydanda bir olup zulme lanet okuyanlara selam olsun. İşgal rejimi İsrail 1948’den bu yana adım adım Filistin topraklarını işgal etmekte. Her türlü zulüm ve baskı mekanizmasını işleterek bir soykırıma imza atılmaktadır. Gazze’de dünya tarihinin en alçak soykırımını izliyoruz. Çocuk hastaneleri bombalanıyor. Yasaklı olan fosfor bombaları kullanılarak savaş suçu işleniyor. Su, elektrik, internet kesilerek Gazze adeta toplu bir mezara çevriliyor. Filistinlilere tek bir yol kalıyor; direnmek, zulme karşı mukavemet göstermek. İşte ölümü öldüren Filistinli mücahitlerin yaptığı budur” dedi.

DAHA FAZLA OKU

Siyaset

Yeniden Refah Partisi Konya’da ‘Özgür Filistin’ mitingi düzenleyecek

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, 14 Ekim Cumartesi Konya’da Filistin halkına destek için miting düzenleyeceklerini açıkladı.

Yayınlandı

on

By

Genel Başkan Yardımcısı ve Siyasi İşler Başkanı Suat Kılıç, Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrası Yeniden Refah Partisi Genel Merkezinde basın toplantısı gerçekleştirdi.

‘Konya’da Özgür Filistin mitingine tüm halkımız bekliyoruz’

Kılıç, MYK’da 14 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’de Konya’da, ‘Özgür Filistin’ mitingini gerçekleştirme kararı aldıklarını belirterek, “Konyalıları ve çevre illerde yaşayan bütün vatandaşlarımızı Türkiye’nin her tarafından özgür Filistin, Kudüs, insan ve yaşam hakkı duyarlılığı olan bütün kardeşlerimizi Konya’da birlikte olmaya, özgür Filistin’in sesini bütün dünyaya duyuracak mitingimize katılmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘İsrail apaçık savaş suçu işliyor’

Açıklamasında İsrail’in savunmasız masum sivilleri katlederek savaş suçu işlediğini kaydeden Kılıç, şunları söyledi:

“Gazze’den yükselen feryada dünyanın ilgisiz kalması… İsrail’in hukuk tanımayan, uluslararası hukuku yok sayan, Birleşmiş Milletler Genel Kurul kararlarını tanımayan, umursamayan tavırları Ortadoğu’yu bir kez daha kan gölüne çeviriyor. Bu bir İsrail-Filistin çatışması değil bu apaçık ilan edilmiş tarafları belli olan savaş halidir. Ancak bir tarafta kadınlar çocuklar siviller var. Bu insanların insani ihtiyaçları okulları camileri var. Diğer taraftan modern silahları olan ve masum sivilleri acımasızca hunharca katleden bir İsrail devleti var. 360 kilometrekarelik alanda sıkıştırılan 2 buçuk milyon insanı evlerinde okullarında hastanelerinde hedef almak apaçık bir  savaş suçudur. Başta Birleşmiş Milletler olmak üzere tüm uluslararası örgütleri göreve davet ediyoruz. Bugün değilse ne zaman? Binlerce masum insanın katledildiği bu saldırılara tepki verilmeyecekse uluslararası örgütler varlık sebeplerini ne zaman ortaya koyacaklar? Öldürülen çocukların kadınların hukuku bugün korunmayacaksa BM niye var? İslam İş birliği Teşkilatını daha yüksek sesle eylemci bir tavır takınmaya davet ediyoruz.”

‘Başkenti Kudüs olan Özgür Filistin meselenin tek çözüm noktasıdır’

‘Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ve Güvenlik Konseyi kararlarında olduğu gibi iki devletli ve 1967 öncesi Filistin topraklarının sınırlarına saygı gösterilecek çözüm tek çıkışı yolu olduğunu kaydeden Kılıç, uluslararası örgütleri de katliamı durdurmaya çağırdı:  

“Başkenti Kudüs olan, özgür, bağımsız Filistin Devlet meselenin tek çözüm noktasıdır. ABD ve AB başta olmak üzere dünyayı buradan uyarıyoruz: İsrail’in sivilleri öldürmesine teşvik etmek yerine masaya ve BM kararlarına uymaya dönmesini sağlamak sizin göreviniz ve sorumluluğunuzdur. İşlenen savaş suçlarına göz yuman herkes, bu suça ortak olacaktır. BM Genel Kurulu’nu da kendi kararlarına uymaya, kendi kararlarını uygulatmaya; daha istekli, daha arzulu bir şekilde BM Genel Kurulu’nun iradesine sahip çıkmaya davet ediyoruz. İsrail’in bu zulmünü, sivil ölümleri görmezlikten gelerek dünyada barışı tesis etmek mümkün değildir.”

DAHA FAZLA OKU

Siyaset

Saadet Partisi’nden Özgür Filistin Mitingi kararı

Saadet Partisi, işgalci İsrail’in zulmü sonrası Özgür Filistin Mitingi yapma kararı aldı.

Yayınlandı

on

By

Saadet Partisi ‘Özgür Filistin Mitingi’ yapma kararı aldı. 

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, Filistin direnişini desteklemek için 15 Ekim Pazar günü İstanbul’da Özgür Filistin Mitingi düzenleyeceklerini söyledi. 

Miting için müracaatlarını yaptıklarını belirten Yazıcı, “Bu önemli buluşma ile hep birlikte Filistin halkının yanında olduğumuzu tüm dünyaya göstereceğiz.” dedi.

Mitingin saat kaçta ne zaman yapılacağı henüz belli olmadı.

Ne olmuştu?

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim’de işgalci İsrail’e ” Aksa Tufanı” isimli kapsamlı saldırı başlattığını açıklamıştı.

Gazze‘den İsrail yönüne binlerce roket atılırken, silahlı gruplar bölgedeki yerleşim yerlerine girmişti.

İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlatmıştı.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye saldırılarında 493 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 751 kişinin yaralandığını açıklamıştı.

İşgal altındaki Batı Şeria’nın çeşitli kentlerinde ise İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 7 Filistinli yaşamını yitirmişti.

Abluka altındaki Gazze Şeridi’nden düzenlenen saldırılarda ölen İsraillilerin sayısının 800’ü geçtiği bildirildi.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu KAN’ın haberine göre, Hamas‘ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın abluka altındaki Gazze Şeridi’nden İsrail’e başlattığı “Aksa Tufanı” isimli saldırıda en az 800 İsrailli öldü.

Saldırıda 2 bin 400 İsraillinin de yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

DAHA FAZLA OKU

ÇOK OKUNANLAR