Sosyal Medya Hesaplarımız

Samsun Haber

Samsun’daki halı sahada savcılarla tartışan uzman çavuş silah taşıyamayacak!

Cumhuriyet başsavcıları ve uzman çavuş, halı saha maçında birbirine girdi. Gerginlik soyunma odasına kadar taşınırken, savcıların şikayetiyle gözaltına alınan askeri personelin silah taşımamasına karar verildi.

Yayınlandı

on

Samsun’un Vezirköprü ilçesindeki halı saha maçında nabızlar yükseldi.

Adliye ve askeri personel ile avukatların bulunduğu maçta, uzman çavuş A.D. ile Cumhuriyet savcıları Ş.D. ve H.Ö. arasında tartışma başladı.

Tartışma giderek hararetlenirken, sahadakiler araya girerek taraftarı sakinleştirmeye çalıştı.

Gözaltına alınan uzman çavuş serbest bırakıldı

İki savcının talimatıyla uzman çavuş A.D., polis tarafından gözaltına alındı.

Polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.D., çıkarıldığı hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Silah taşıyamayacak

Adli kontrol kararı gereği, uzman çavuş A.D., silah taşıyamayacak.

“Pozisyonla ilgili konuşuyorduk bana ‘ne bağırıyorsun lan’ dedi”

Bir diğer yandan A.D. verdiği ifadede, şu cümleleri aktardı;

Avukat Ö.F.A. ile aramızda bir gerginlik yaşandı. Kendisiyle maçtaki bir pozisyon ile ilgili konuşuyorduk, çevrede yanlış anlaşılmaya neden oldu. Sahadaki kimseyi tanımıyordum. Savcı Ş.D. bana “Sen ne bağırıyorsun, el kol yapıyorsun lan?” dedi. Bu cümlenin o an kime hitaben söylediğini anlayamadım. Bana elini kaldırdı ve sonradan savcı olduğunu öğrendim.

“Kime cevap veriyorsun…”

Kendisine doğru yürüdüm ve “Sen kime lan diyorsun?” dedim. Beni tahrik edince yaklaştım, o esnada başka biri yanıma koşarak geldi ve bana “ Sen bana bak bana, kime cevap veriyorsun lan?” dedi. Çevredeki arkadaşlar aramıza girdi ve sonradan kendisinin savcı H.Ö. olduğunu öğrendim.

“Sen bekle seninle görüşeceğiz”

Soyunma odasına gittiğimizde savcı H.Ö. eşya dolabından benim bulunduğum yere geldi. Ben de kendisine, ‘Savcım siz herkesin üstüne böyle yürüyor musunuz?’ diyerek akabinde özür diledim. Savcı Ş.D. orada bana, ‘Sen bekle göreceksin seninle görüşeceğiz’ dedi. Ben kimseye küfretmedim. Ben çevredekiler tarafından ağzımın kapatıldığını da hatırlamıyorum. Atılı suçları kabul etmiyorum. Küfür ve hakarette bulunmadım.”

DAHA FAZLA OKU
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsun Haber

Samsun’un İlçeleri: Çarşamba

Samsun’un İlçeleri: Çarşamba

Yayınlandı

on

By

Çarşamba ilçesi Samsun merkezine yaklaşık 36 km mesafede bulunmaktadır. Samsun-Ordu karayolu üzerindedir. Çarşamba’nın batısında Tekkeköy, doğusunda Terme, güneyinde Salıpazarı ve Ayvacık ilçeleri yer almaktadır. Yeşilırmak Nehri’nin iki yakasına kurulmuş olan ilçenin tarihi MÖ 4000’ne kadar uzanmaktadır.

Malazgirt Zaferi’nden sonra Anadolu’ya Türklerin yerleştirilmesi ve Anadolu’nun Türkleştirilmesi faaliyetlerinde Çarşamba ilçesi önemli merkezlerden olmuştur. Canik Beyliklerinden Taceddinoğullarının hüküm sürdüğü yörede; vaktiyle kurulan panayırın Çarşamba günleri sürekli hale getirilmesiyle “Çarşamba Panayırı” adını alması, zamanla bölgeye de “Çarşamba” denmesine vesile olduğu rivayet edilmektedir.

Samsun’un en kalabalık ilçelerinden olan Çarşamba, Yeşilırmak Nehri’nin oluşturduğu ova üzerinde yer alır. Türkiye’nin en verimli ve sulak alanlarından olan Çarşamba Ovası; fındıktan karpuza kadar pek çok meyve ve sebzenin üretildiği verimli topraklara sahiptir.

DAHA FAZLA OKU

Samsun Haber

Samsun’un İlçeleri: Canik

Samsun’un İlçeleri: Canik

Yayınlandı

on

By

Canik (Osmanlıca: جانک), Samsun’un Devgeriş Deresi’yle Mert Irmağı arasında Karadeniz’den içeri doğru uzanmış bir yerleşim yeridir. Cumhuriyet tarihinde 2009 yılına kadar belde olan Canik, 2009 yılında ilçe olmuştur. 2020 yılı sayımına göre ise ilçenin nüfusu 101.253’tür.

İlçenin kuzeyinde Karadeniz, güneyinde Canik Dağları’nın Karadeniz’e doğru uzantısı olan tepeler, batısında Mert Irmağı ve İlkadım ilçesi, doğusunda ise Kutlukent bulunmaktadır.

İlçenin en önemli özelliği; sanayi ve ticaret merkezi denilebilecek derecede ticari ve sanayi kuruluşları içinde barındırması ve bunların hatırı sayılır bölümünün içinde olması ve Samsun’un ekonomisine büyük katkı sağlamasıdır.

DAHA FAZLA OKU

Samsun Haber

Samsun’un İlçeleri: Bafra

Samsun’un İlçeleri: Bafra

Yayınlandı

on

By

Bafra, Samsun merkezine yaklaşık 51 km mesafede bulunmakta olup SamsunSinop karayolu üzerindedir.

İlçenin doğusunda 19 Mayıs, batısında Alaçam, kuzeyinde Karadeniz, güneyinde ise Kavak, Havza ve Vezirköprü ilçeleri yer almaktadır. Nüfusu yaklaşık 145 bindir. MÖ 4000’li yıllara dayanan tarihiyle Bafra, bir medeniyet beşiği konumundadır.

İlçede yapılan İkiztepe kazısıyla MÖ 4300 ve MÖ 1700 yılları arasında 2600 yıl hüküm süren medeniyetin izleri ortaya çıkartılmıştır. İlçenin adının MÖ 520’li yıllarda, Fenikeliler zamanında ticaret gemilerini yanaştığı koylara kurulan ticaret evlerine, “bafira” ya da “bavra” denilmesinden ortaya çıktığı sanılmaktadır.

Verimli Kızılırmak Deltası üzerinde kurulan ilçe, tarımın da başkenti konumundadır. İlçede yılın dört mevsimi tarımın her türü yapılmaktadır.

DAHA FAZLA OKU

ÇOK OKUNANLAR