Sosyal Medya Hesaplarımız

Samsun Haber

Ulaşım çilesi bitti! 2 saatlik yol yarım saate düştü

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Bafra İlçesi’nin Karakütük Mahallesi’nin sakinlerinin uzun yıllardır yaşadığı ulaşım problemi A tipi sathi kaplama yol çalışmasıyla çözdü. 18 bin 200 metrelik yolda yapılan kaplama sonrasında mahalle sakinleri büyük mutluluk yaşadı. Mahalle sakinleri daha önce 2 saatte ilçe merkezine gittiklerini belirterek bu sürenin yarım saate kadar düştüğünü söyledi.  Büyükşehir Belediye Başkanı Demir, kırsal bölgelerdeki mahallelerin yol ve su ile ilgili altyapı problemlerini çözmek için gayret, hakkaniyet ve samimiyetle çalıştıklarını söyledi.

Yayınlandı

on


‘Kent merkezi ve kırsala eşit hizmet’ ilkesiyle çalışmalarını sürdüren samsun büyükşehir belediyesi, yol yapım çalışmalarına hızla devam ediyor. Kendi iş makineleri ve belediye ekiplerle çalışarak ürettiği temel malzemeleri kullanan Samsun Büyükşehir Belediyesi, problem yaşanan bölgelerde hızlı çözümleri ortaya koyuyor. Büyükşehir Belediyesi Bafra ilçesine 40 kilometre uzaklıkta bulunan Karakütük Mahallesi’ndeki vatandaşların uzun yılardır yaşadığı ulaşım problemini ortadan kaldırdı. Toprak yol nedeniyle kışın çamur yazın tozdan sıkıntı yaşayan mahalle sakinleri Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Bafra Şube Şefliği ekipleri tarafından 18 bin 200 metrelik yolda yapılan A tipi sathi kaplama çalışmasıyla rahat bir nefes aldı.

Karakütük Mahallesi Muhtarı Necati Keskin, çok uzun yıllardır yolun yapılmasını beklediklerini belirterek “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e çok teşekkür ediyorum. Geçen yıl genişletme çalışması yapıldı. Bu yıl da 1.5 ay süren yoğun çalışmayla birinci katını tamamlayıp bu hale getirdiler. Önceden 2 saatte vardığımız ilçeye şimdi yarım saatte gidiyoruz. Gurbette olanlar yakınlarımız da mahalleye gelmeye başladılar” dedi. Mahalle sakinlerinden Şerif Kurt ise toprak yol nedeniyle yazın toz kışın çamur çilesi yaşadıklarını söyleyerek “daha önce ilçe merkezine 2 saatte gidiyorduk. Yolumuz yapıldı şimdi yarım saate gidebiliyoruz” diye konuştu

‘ÖNCE GENİŞLETME SONRA KAPLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI’

Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Bafra Şube Şefi Salih Mollahüseyinoğlu “Karakütük Mahallesi’nde yol yapım çalışmalarımızdan önce vatandaşlarımız dar ve toprak yolda sorun yaşıyorlardı. Kendi iş makinelerimiz ve ekiplerimizle altyapı çalışmalarına başladık. İlk olarak yolu genişletip zemin iyileştirmesini yaptık. Ardından da beton santralimizde ürettiğimiz malzemeyle 18 bin 200 metrelik yolun sathi kaplamasını tamamladık. Vatandaşlarımız çamur ve tozdan kurtularak rahat ve konforlu ulaşıma kavuştu” şeklinde konuştu.

EKİPLER GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kırsal bölgelerdeki mahallelerin yol ve su ile ilgili altyapı problemlerini çözmek için gayret, hakkaniyet ve samimiyetle çalıştıklarını söyleyerek “Kendi imkan ve kabiliyetlerimizi kullanarak kentimizin dört bir yanında yol yapım çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Özellikle kırsal mahallelerimizin yol ve su ile ilgili altyapı ihtiyaçlarını tamamen karşılamak için başlattığımız çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Planlarımızın çok ilerisinde bir seviyeye ulaştık. Yol ve içme suyu ile ilgili mahallelerimizdeki sorunların tamamı çözülene kadar gece-gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 
DAHA FAZLA OKU
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsun Haber

İlkadım’da Saadet Partisi Meclis Üyesi aday listesi belli oldu!

Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan’ın Belediye Meclis Üyesi adayları netleşti.

Yayınlandı

on

By

2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nin İlkadım Belediyesi Meclis Üyesi adaylarının isimleri netleşti. İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan’ın listesinde yer alan isimler belli oldu.

Saadet Partisi, İlkadım Belediye Meclis Üyesi adaylarının isimlerini Yüksek Seçim Kurulu’na bildirdi. Muhammed Okutan’ın Belediye Meclis Üyesi aday listesinin birinci sırasında Saadet Partisi İlkadım İlçe Başkanı Tevfik Özer yer alırken, ikinci sırada Yeniden Refah Partisi İlkadım Kurucu İlçe Başkanı Mahir Kul’un yer alması dikkat çekti.

Saadet Partisi İlkadım Meclis Üyesi Asil Listesi;

 1. Tevfik ÖZER
 2. Mahir KUL
 3. Mehmet Ali KAVAKLI
 4. Yunus ALTUNDAL
 5. Samet ACAR
 6. Kemal ÇAKIR
 7. Ümit KAHVECİ
 8. Murat ÇON
 9. Ramazan AKYÜZ
 10. Muhammed Oğuzhan AKPINAR
 11. Kenan GÜMÜŞ
 12. Müberra Betül KARAMAN
 13. Arzu MIRIK
 14. Abdullah ALTUNGEYİK
 15. Cemil OKUMUŞ
 16. Ahmet KELEŞ
 17. Recep BAŞ
 18. Fatih YAZBAHAR
 19. Hakan PURÇ
 20. Kadir KORKMAZ
 21. Yasin ÖZDEMİR
 22. Ahmet Mücahid YILDIZ
 23. Cemil BODUR
 24. Hüseyin ŞİMŞEK
 25. İsmet Kenan SOYSAL
 26. Murat YİĞİT
 27. Abdullah BAHŞİŞ
 28. Ersin BAŞ
 29. Fatih ÖZKAN
 30. İlyas GÜLÜNAY
 31. Onurhan AS
 32. Enes KARAPELİT
 33. Yalçın BÜYÜK

Kontenjan

 1. Necati YUSUFOĞLU
 2. Faruk Emin EREN
 3. Erdal YILMAZ
 4. Muhammed Ali ŞAHİN

DAHA FAZLA OKU

Samsun Haber

Muhammed Okutan kimdir ?

Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan, kimdir?

Yayınlandı

on

By

1984 Yılında dünyaya gelen Muhammed OKUTAN ilköğrenimini Samsun Belediye İlköğretim okulunda, ortaokul ve lise öğrenimini Samsun Anadolu İmam Hatip lisesinde tamamlamıştır.

 Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Okutan, Cerrahi Alet üretimi, Tıbbi Cihaz üretimi ve inşaat Sektöründe faaliyet gösteren işletmeler kurarak iş hayatını sürdürmektedir.

Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında görev alan Okutan, Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şube Başkan Yardımcısı, Saadet Partisi Samsun Gençlik Kolları Başkanlığı, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Merkez Bölge Başkanlığı, Saadet Partisi Samsun İl Başkan Yardımcılığı ve Medikal Kümelenme Derneği (MEDİKÜM) yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür.

Halen İlim Yayma Cemiyeti Samsun başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

İlkadım ilçemizi daha güzel bir geleceğe taşımak adına 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Okutan, evli ve 4 çocuk babasıdır.

DAHA FAZLA OKU

Samsun Haber

Serdar Şen Kimdir?

Saadet Partisi’nin Atakum’dan aday gösterdiği Serdar Şen kimdir?

Yayınlandı

on

By

Saadet Partisi‘nin 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Atakum Belediye Başkan Adayı olan Serdar Şen kimdir? Serdar Şen hakkında merak edilenler…

Serdar Şen kimdir?

1984 yılında Samsun’da dünyaya gelen Serdar Şen, İlköğrenimini Taflan Yalı İlkokulu’nda, ortaöğrenimini ise 23 Nisan Ortaokulu’nda tamamladı.

Atakum Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü mezunu olan Şen, Samsun Yelken Kulübü’nde milli sporcu olarak yeteneklerini sergiledi.

Askerlik görevini İstanbul Deniz Harp Okulu’nda tamamladı ve ordu milli takımında yer aldı.

İnşaat sektöründe kariyerine 2006 yılında kendi şirketini kurarak başladı.

Saadet Partisi Atakum Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Şen, 2009 seçimlerinde Saadet Partisi Atakum Belediye Meclis Üyesi Adayı, 2014 ve 2019 yıllarında ise Saadet Partisi Atakum Belediye Başkan Adayı oldu.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Saadet Partisi’nin Atakum Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Serdar Şen, iş dünyasındaki başarıları ve toplumsal çalışmaları ile tanınmaktadır.  Evli ve iki çocuk babasıdır.

DAHA FAZLA OKU

ÇOK OKUNANLAR