Sosyal Medya Hesaplarımız

Samsun Haber

SASKİ’den batı ilçelerine büyük hizmet

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “SASKİ tarafından yürütülen çalışma ile Bafra-Alaçam arasında yapımı devam eden 40 kilometre uzunluğundaki içme suyu isale hattını Mart ayı sonuna kadar bitireceğiz. Hattın tamamlanmasıyla Alaçam ve Yakakent ilçelerimiz de memba kalitesinde kesintisiz içme suyuna kavuşmuş olacak” dedi.

Yayınlandı

on

Samsun’un 17 ilçesinde çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ), şebeke hattı imalatlarına hız kesmeden devam ediyor. Samsun’da son 4,5 yılda 448 mahallenin su problemini ortadan kaldıran SASKİ,batı ilçelerini kapsayan 19 Mayıs Barajı İçme Suyu Arıtma Tesisi ve İsale Hattı Projesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bugünkü değerle 1 milyar lira harcama yapılan proje tamamlandığında şehrin satısındaki 5 ilçede toplam 88 mahallede yaklaşık 400 bin nüfusa memba kalitesinde su verilecek.

BAFRA’YA YENİ HATTAN SU 1 HAFTA İÇİNDE VERİLECEK

Avrupa standartlarında inşa edilen arıtma tesisinin işletmeye alınmasıyla Atakum ve Ondokuzmayıs’ta Nebiyan sisteminden su alan mahallelerin mağduriyetine son veren SASKİ Genel Müdürlüğü, günde 100 bin metreküp suyu arıtıp memba kalitesine getirerek vatandaşların kullanımına sunuyor. Hattın Bafra ilçesi güzergahının bitirilmesiyle de ekipler, son kontrollerin ardından merkez ile 45 mahallenin istifade edeceği suyu şebekeye bu hafta sonu itibariyle verecek.

YÜZDE 65’İ TAMAMLANDI

Kentin batısındaki ilçelerinin su ile ilgili yaşadıkları problemlere kalıcı bir şekilde son vereceklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Şehrimizi alt ve üstyapı problemlerinden kurtarıp, geleceğe güvenle bakan bir kent haline getiriyoruz. Ortaya koyduğumuz vizyoner politikalar doğrultusunda SASKİ ile ilçelerde çok büyük mesafe kat ediyoruz. Dev bütçeli altyapı yatırımlarıyla halkımızı sağlıklı içme suyuna kavuşturuyoruz. Bunlardan birisi de 19 Mayıs Barajı İçme Suyu ve İsale Hattı Projesi’dir. Tarımsal üretimde önemli yere sahip Bafra ve komşu ilçelerinde sulama suyu varken içme suyu sorunu yaşanmasına neşter vurarak, 2017 yılında ihalesi yapılan arıtma tesisi inşaatını protokolle DSİ’den devralıp şehrimize kazandırdık. Ondokuzmayıs ve Atakum’un ardından Bafra’ya da bu hafta su vermeye başlayacağız. Çelik ve duktil boruları kullandığımız Alaçam ve Yakakent isale hattının yüzde 65’ini tamamladık. Allah’ın izniyle Mart ayı sonunda bu iki ilçemizin de içme suyu sorunu kalmayacak. Şehrimizin dört bir yanında ekiplerimizle birlikte gayret, hakkaniyet ve samimiyetle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

DAHA FAZLA OKU
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsun Haber

İlkadım’da Saadet Partisi Meclis Üyesi aday listesi belli oldu!

Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan’ın Belediye Meclis Üyesi adayları netleşti.

Yayınlandı

on

By

2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nin İlkadım Belediyesi Meclis Üyesi adaylarının isimleri netleşti. İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan’ın listesinde yer alan isimler belli oldu.

Saadet Partisi, İlkadım Belediye Meclis Üyesi adaylarının isimlerini Yüksek Seçim Kurulu’na bildirdi. Muhammed Okutan’ın Belediye Meclis Üyesi aday listesinin birinci sırasında Saadet Partisi İlkadım İlçe Başkanı Tevfik Özer yer alırken, ikinci sırada Yeniden Refah Partisi İlkadım Kurucu İlçe Başkanı Mahir Kul’un yer alması dikkat çekti.

Saadet Partisi İlkadım Meclis Üyesi Asil Listesi;

 1. Tevfik ÖZER
 2. Mahir KUL
 3. Mehmet Ali KAVAKLI
 4. Yunus ALTUNDAL
 5. Samet ACAR
 6. Kemal ÇAKIR
 7. Ümit KAHVECİ
 8. Murat ÇON
 9. Ramazan AKYÜZ
 10. Muhammed Oğuzhan AKPINAR
 11. Kenan GÜMÜŞ
 12. Müberra Betül KARAMAN
 13. Arzu MIRIK
 14. Abdullah ALTUNGEYİK
 15. Cemil OKUMUŞ
 16. Ahmet KELEŞ
 17. Recep BAŞ
 18. Fatih YAZBAHAR
 19. Hakan PURÇ
 20. Kadir KORKMAZ
 21. Yasin ÖZDEMİR
 22. Ahmet Mücahid YILDIZ
 23. Cemil BODUR
 24. Hüseyin ŞİMŞEK
 25. İsmet Kenan SOYSAL
 26. Murat YİĞİT
 27. Abdullah BAHŞİŞ
 28. Ersin BAŞ
 29. Fatih ÖZKAN
 30. İlyas GÜLÜNAY
 31. Onurhan AS
 32. Enes KARAPELİT
 33. Yalçın BÜYÜK

Kontenjan

 1. Necati YUSUFOĞLU
 2. Faruk Emin EREN
 3. Erdal YILMAZ
 4. Muhammed Ali ŞAHİN

DAHA FAZLA OKU

Samsun Haber

Muhammed Okutan kimdir ?

Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan, kimdir?

Yayınlandı

on

By

1984 Yılında dünyaya gelen Muhammed OKUTAN ilköğrenimini Samsun Belediye İlköğretim okulunda, ortaokul ve lise öğrenimini Samsun Anadolu İmam Hatip lisesinde tamamlamıştır.

 Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Okutan, Cerrahi Alet üretimi, Tıbbi Cihaz üretimi ve inşaat Sektöründe faaliyet gösteren işletmeler kurarak iş hayatını sürdürmektedir.

Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında görev alan Okutan, Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şube Başkan Yardımcısı, Saadet Partisi Samsun Gençlik Kolları Başkanlığı, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Merkez Bölge Başkanlığı, Saadet Partisi Samsun İl Başkan Yardımcılığı ve Medikal Kümelenme Derneği (MEDİKÜM) yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür.

Halen İlim Yayma Cemiyeti Samsun başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

İlkadım ilçemizi daha güzel bir geleceğe taşımak adına 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Okutan, evli ve 4 çocuk babasıdır.

DAHA FAZLA OKU

Samsun Haber

Serdar Şen Kimdir?

Saadet Partisi’nin Atakum’dan aday gösterdiği Serdar Şen kimdir?

Yayınlandı

on

By

Saadet Partisi‘nin 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Atakum Belediye Başkan Adayı olan Serdar Şen kimdir? Serdar Şen hakkında merak edilenler…

Serdar Şen kimdir?

1984 yılında Samsun’da dünyaya gelen Serdar Şen, İlköğrenimini Taflan Yalı İlkokulu’nda, ortaöğrenimini ise 23 Nisan Ortaokulu’nda tamamladı.

Atakum Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü mezunu olan Şen, Samsun Yelken Kulübü’nde milli sporcu olarak yeteneklerini sergiledi.

Askerlik görevini İstanbul Deniz Harp Okulu’nda tamamladı ve ordu milli takımında yer aldı.

İnşaat sektöründe kariyerine 2006 yılında kendi şirketini kurarak başladı.

Saadet Partisi Atakum Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Şen, 2009 seçimlerinde Saadet Partisi Atakum Belediye Meclis Üyesi Adayı, 2014 ve 2019 yıllarında ise Saadet Partisi Atakum Belediye Başkan Adayı oldu.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Saadet Partisi’nin Atakum Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Serdar Şen, iş dünyasındaki başarıları ve toplumsal çalışmaları ile tanınmaktadır.  Evli ve iki çocuk babasıdır.

DAHA FAZLA OKU

ÇOK OKUNANLAR