Sosyal Medya Hesaplarımız

Samsun Haber

Samsun’da İsrail’in Gazze’deki saldırılarına ilişkin suç duyurusunda bulunuldu

Samsun’da, Saadet Partisi, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) üyeleri İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Yayınlandı

on

Samsun‘da, Saadet Partisi, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) üyeleri İsrail‘in Gazze‘ye yönelik saldırılarına ilişkin Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Adliye önünde grup adına açıklama yapan Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şen ve AGD Samsun Şube Başkanı Şenol Altun, İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de soykırım ve insanlık suçu işlediğini dile getirdi.

“Kudüs coğrafi değil, imani bir meseledir”

İsrail’in bağımsızlığını ilan ettiği 1948 yılından bu yana sürekli işgal ve tehcirle bugünkü sınırlarına ulaştığını dile getiren Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şen, ”Bu zaman zarfında o toprakların asıl sahibi olan Filistinlilere yapmadığı katliam, yapmadığı tehcir, yapmadığı zulüm kalmadı. Büyük İsrail hedefine ulaşabilmek için kundaktaki bebekten, yaşlı kadın-erkek ayrımı yapmadan herkesi öldürdü, öldürmeye de devam ediyor.”dedi.

Uluslararası hukukun koruması altında olan bir hastaneyi bombalayarak, çoğu bebek ve çoçuk olan yüzlerce insanın terör devleti İsrail tarafından katledildiğine dikkat çeken Şen, şunları kaydetti:

”Bebek ve çocuk katili utanmazlar bu yaptıklarını hiç utanmadan bir de Filistinlilerin üzerine atıyorlar. Ellerindeki sosyal medya, yazılı ve görsel medya ile de bu yalanlarına dünyanın bir kısmını da inandırabiliyorlar. Ama azıcık vicdanı olanlar şu anlar da Filistinliler için ağlıyor, Terörist İsrail’in ve yandaşlarının yalanlarına değil.

Terörist İsrail hem şu anda hem de geçmişte yaptıklarıyla savaş suçu işlemekte ve maalesef dünya hala sessizliğini koruyor. “Kudüs coğrafi değil, imani bir meseledir” diyen merhum Prof.Dr.Necmettin Erbakan Hocanın yolundan giden ve Filistinli Müslümanlara her zaman desteğini esirgemeyen Millî Görüş, bugün de aynı hassasiyetle konuya yaklaşmakta ve Saadet Partisi Samsun İl Başkanlığı olarak Cumhuriyet Savcılığımıza, savaş suçu işleyen terörist İsrail yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunmaktayız.

Devlet terörünü en maharetli şekilde uygulayan bu acımasız katillere karşı Filistinli müslümanlar hem topraklarını hem de onurlarını korumak, en temel hakları olan vatanlarında bağımsız bir devlet altında özgürce yaşayabilmek için hem canlarıyla hem de mallarıyla mücadele ediyorlarken, bizler de bu mücadelelerine hukuk arayışlarıyla destek olmak istedik.”

Filistin bütün ümmetin meselesidir

İsrail’in her zamanki saldırılarını artırarak sivillerin en fazla bulunduğu okulları, hastaneleri bombalayarak kadınları ve çocukları katlettiğini söyleyen AGD Samsun Şube Başkanı Şenol Altun, “Terörist İsrail yıllardır Filistin’e ait topraklar üzerinde her türlü zulmü ve alçaklığı dünyanın gözleri önünde gerçekleştirdi. Mescid-i Aksa başta olmak üzere bütün kutsal mekanlarımızda Müslümanların kanı döküldü. Hiçbir gerekçe olmaksızın binlerce genç esir edilip zindanlara atıldı. Şimdi ise Aksa Tufanı harekatıyla Filistinliler kendilerine ait olan topraklarda meşru müdafaa hakkını kullanıyor.” dedi.

Bu mesele Araplarla İsrailliler arasında bir mesele olmadığını aktaran Altun, “Mescid-i Aksa da Kudüs de Filistin toprakları da bütün ümmetin meselesidir. Çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden her fırsatta vahşetini sergileyen, ibadet etmek isteyenlere karşı namlusunu doğrultan, uluslararası sularda vatandaşlarımızı katleden terörist İsrail, kan dökmekten başka bir şey yapmamaktadır. Her fırsatta insan haklarından dem vuran Batı, tüm dünyanın gözleri önünde işlenen İsrail terörizmine hiçbir zaman karşı çıkmamıştır. Siyonist İsrail, var olduğu günden bu zamana bölgedeki kaosun, çatışmaların ve belirsizliğin ana müsebbibidir.” ifadesini kullandı.

İsrail’i işgal ettiği Filistin topraklarından çıkarmak, yaptıkları zulmün hesabını sormanın tüm Müslümanların görevi olduğunu dile getiren Altun, şunları kaydetti:

“Başta Türkiye olmak üzere tüm İslam ülkeleri ve hükûmetleri Filistin konusunda samimi olmalıdırlar. İsrail’le ilişkileri artırarak devam ettirmek samimiyetsizliktir. Tüm İslam ülkelerine çağrımızdır; kardeşlerimize sınırlarınızı açınız. Filistin’e insani, askeri, maddi ve manevi tüm yardımları bir an önce ulaştırınız. Avukatlarımızla Samsun Cumhuriyet Başsavcılığımıza terörist İsrail’in yaptığı katliamlarla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Ümit ediyorum ki böyle bir hassas konuda savcılarımız başvurumuzu titizlikle inceleyip hakkın tesisi için ellerinden geleni yapacak, gerekirse bu zalimliği uluslararası mercilere taşıyacaklardır.”

Soykırım Suçu

Suç duyurusu dilekçesinde, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve diğer yetkililerin Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 76. maddesindeki “soykırım” suçunu işledikleri belirtildi. Dilekçede söz konusu yetkililerin ayrıca TCK’nin 77. maddesi gereğince “insanlığa karşı suçlar”, “kasten öldürme”, “işkence”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “konut dokunulmazlığının ihlali” ve “hırsızlık” suçlarından cezalandırılması talep edildi.

DAHA FAZLA OKU
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsun Haber

İlkadım’da Saadet Partisi Meclis Üyesi aday listesi belli oldu!

Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan’ın Belediye Meclis Üyesi adayları netleşti.

Yayınlandı

on

By

2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nin İlkadım Belediyesi Meclis Üyesi adaylarının isimleri netleşti. İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan’ın listesinde yer alan isimler belli oldu.

Saadet Partisi, İlkadım Belediye Meclis Üyesi adaylarının isimlerini Yüksek Seçim Kurulu’na bildirdi. Muhammed Okutan’ın Belediye Meclis Üyesi aday listesinin birinci sırasında Saadet Partisi İlkadım İlçe Başkanı Tevfik Özer yer alırken, ikinci sırada Yeniden Refah Partisi İlkadım Kurucu İlçe Başkanı Mahir Kul’un yer alması dikkat çekti.

Saadet Partisi İlkadım Meclis Üyesi Asil Listesi;

 1. Tevfik ÖZER
 2. Mahir KUL
 3. Mehmet Ali KAVAKLI
 4. Yunus ALTUNDAL
 5. Samet ACAR
 6. Kemal ÇAKIR
 7. Ümit KAHVECİ
 8. Murat ÇON
 9. Ramazan AKYÜZ
 10. Muhammed Oğuzhan AKPINAR
 11. Kenan GÜMÜŞ
 12. Müberra Betül KARAMAN
 13. Arzu MIRIK
 14. Abdullah ALTUNGEYİK
 15. Cemil OKUMUŞ
 16. Ahmet KELEŞ
 17. Recep BAŞ
 18. Fatih YAZBAHAR
 19. Hakan PURÇ
 20. Kadir KORKMAZ
 21. Yasin ÖZDEMİR
 22. Ahmet Mücahid YILDIZ
 23. Cemil BODUR
 24. Hüseyin ŞİMŞEK
 25. İsmet Kenan SOYSAL
 26. Murat YİĞİT
 27. Abdullah BAHŞİŞ
 28. Ersin BAŞ
 29. Fatih ÖZKAN
 30. İlyas GÜLÜNAY
 31. Onurhan AS
 32. Enes KARAPELİT
 33. Yalçın BÜYÜK

Kontenjan

 1. Necati YUSUFOĞLU
 2. Faruk Emin EREN
 3. Erdal YILMAZ
 4. Muhammed Ali ŞAHİN

DAHA FAZLA OKU

Samsun Haber

Muhammed Okutan kimdir ?

Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan, kimdir?

Yayınlandı

on

By

1984 Yılında dünyaya gelen Muhammed OKUTAN ilköğrenimini Samsun Belediye İlköğretim okulunda, ortaokul ve lise öğrenimini Samsun Anadolu İmam Hatip lisesinde tamamlamıştır.

 Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Okutan, Cerrahi Alet üretimi, Tıbbi Cihaz üretimi ve inşaat Sektöründe faaliyet gösteren işletmeler kurarak iş hayatını sürdürmektedir.

Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında görev alan Okutan, Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şube Başkan Yardımcısı, Saadet Partisi Samsun Gençlik Kolları Başkanlığı, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Merkez Bölge Başkanlığı, Saadet Partisi Samsun İl Başkan Yardımcılığı ve Medikal Kümelenme Derneği (MEDİKÜM) yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür.

Halen İlim Yayma Cemiyeti Samsun başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

İlkadım ilçemizi daha güzel bir geleceğe taşımak adına 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Okutan, evli ve 4 çocuk babasıdır.

DAHA FAZLA OKU

Samsun Haber

Serdar Şen Kimdir?

Saadet Partisi’nin Atakum’dan aday gösterdiği Serdar Şen kimdir?

Yayınlandı

on

By

Saadet Partisi‘nin 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Atakum Belediye Başkan Adayı olan Serdar Şen kimdir? Serdar Şen hakkında merak edilenler…

Serdar Şen kimdir?

1984 yılında Samsun’da dünyaya gelen Serdar Şen, İlköğrenimini Taflan Yalı İlkokulu’nda, ortaöğrenimini ise 23 Nisan Ortaokulu’nda tamamladı.

Atakum Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü mezunu olan Şen, Samsun Yelken Kulübü’nde milli sporcu olarak yeteneklerini sergiledi.

Askerlik görevini İstanbul Deniz Harp Okulu’nda tamamladı ve ordu milli takımında yer aldı.

İnşaat sektöründe kariyerine 2006 yılında kendi şirketini kurarak başladı.

Saadet Partisi Atakum Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Şen, 2009 seçimlerinde Saadet Partisi Atakum Belediye Meclis Üyesi Adayı, 2014 ve 2019 yıllarında ise Saadet Partisi Atakum Belediye Başkan Adayı oldu.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Saadet Partisi’nin Atakum Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Serdar Şen, iş dünyasındaki başarıları ve toplumsal çalışmaları ile tanınmaktadır.  Evli ve iki çocuk babasıdır.

DAHA FAZLA OKU

ÇOK OKUNANLAR