Sosyal Medya Hesaplarımız

Samsun Haber

İnşaat Mühendisi Cevat Öncü, CHP’den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Samsun Şubesi önceki dönem başkanı ve Samsun Akademik Odalar Birlikteliği (SAOB) önceki dönem koordinatörü ve sözcüsü Cevat Öncü, CHP’den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Yayınlandı

on

Öncü, “Samsunumuz için projeler geliştirmek, çözüm ve hizmet üretmek, şehrin gelişimine katkı sağlamak üzere, elimi taşın altına koymaya ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olmaya karar verdim” dedi.

CHP Samsun İl Başkanlığı toplantı salonunda yapılan aday adaylığı açıklamasına Samsunspor eski Başkanı İsmail Uyanık, Ondokuz Mayıs Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay, meslek odaları başkan ve yöneticileri, muhtarlar, demokratik kitle örgütleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı. Yoğun katılımın yaşandığı toplantıda birçok kişi de kalabalık nedeniyle dışarıda kaldı.

İl Başkanı Mehmet Özdağ ile birlikte partide toplanan konuklara hitap eden Cevat Öncü, Samsun’un sorunlarını ve ihtiyaçlarını bildiği için Büyükşehir Belediyesine talip olduğunu belirterek, “Büyükşehir Belediyemizin karar ve uygulamaları çoğunlukta olmak üzere; kentleşme, doğa olayları (deprem, sel, su baskınları) ulaşım-ulaştırma, tarım – hayvancılık, sağlık- spor, turizm, sosyal ve kültürel hayat gibi konularda eleştiri, görüş ve önerilerimizi kent yöneticilerimiz ve kamuoyu ile paylaşmaya çalıştım. Söylem ve eylemlerimiz kamuoyu tarafından dikkatle izlenmesine rağmen, yönetenlerimizin bir bölümü, çoğunlukla meslek odalarımız ve bizlerle aynı bakış açısında olmadılar, olamadılar. Hal böyle olunca, mesleki birikim ve deneyimlerim, Samsun’un sorunlarını ve ihtiyaçlarını görüyor ve çözüm önerilerini biliyor olmam, doğduğum, büyüdüğüm ve yaşadığım kente karşı hissettiğim sorumluluk duygusu ile, uzak – yakın çevremdeki arkadaşlarımın, kanaat önderi olarak nitelendirebileceğimiz dostlarımın teşvik ve tavsiyeleri doğrultusunda, yaptığımız görüşmeler ve değerlendirmeler neticesinde, kent yönetimi anlamında sorumluluk üstlenmek, eleştiren ve önerilerde bulunan pozisyonun ötesine geçerek  güzel Samsunumuz için projeler geliştirmek, çözüm ve hizmet üretmek, şehrin gelişimine katkı sağlamak üzere, elimi taşın altına koymaya ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olmaya karar verdim” dedi.

Bu yolun önce aday adaylığı başvuru sürecinden geçtiğini bildiğini ifade eden Cevat Öncü, “O nedenle, bugün sizlerin huzurunda, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak bağımsızlık meşalesini yakan, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk genel başkanı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığımı açıklıyorum” diye konuştu.

‘RANT İÇİN DEĞİL HALK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

Çocukların ‘Cevat amcası’, gençlerin ‘abisi’ olacağını dile getiren Cevat Öncü şöyle devam etti:

“Bu görevi üstlenmek üzere, benim dışımda da başka aday adaylarının olmasını gayet doğal karşılar ve memnuniyet verici olarak değerlendiririm. Böyle bir durumun olması halinde, parti genel merkezimizin belirlediği esaslar doğrultusunda, aday adayları arasından birisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanacaktır. Açıklanacak olan adayın seçilebilmesi için hep birlikte çaba göstereceğiz. Benim aday olarak açıklanmam durumunda, yüksek enerjimiz ve kararlılığımızla; rant için değil halk için çalışan, insan ve hizmet odaklı, doğaya ve çevreye saygılı, kent kaynaklarını doğru ve efektif kullanan, şeffaf – hesap verebilirlik anlayışı ile hareket eden, özel gereksinimli insanlarımız ve ailelerinin  (engelli bireylerin) yaşamlarını kolaylaştıracak uygulamaları hayata geçiren, planlamaları yaparken ve hedefleri belirlerken, konularına göre; kamu ve özel sektör kuruluşları, ilgili meslek odalarımız, Ticaret ve Sanayi Odası, iş insanlarımız, demokratik kitle örgütlerimiz, sendikalarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, muhtarlarımız ve konu ile ilgili tüm kesimlerle fikir alışverişinde bulunarak kararlar alacak ve uygulamalar yapacağız. Güzel Samsunumuzda yaşayan insanlarımızın, doğa olaylarından olumsuz etkilenmemeleri, depremlerde can ve mal kaybının en aza indirilmesi, aşırı yağışlarda işyerlerini, evlerini, cadde ve sokaklarını su basmayan, ulaşım ve ulaştırma problemlerinin çözümlendiği, sanayi ve istihdamın desteklendiği, yatırımcının önünün açıldığı, çarpık kentleşmenin önlendiği, çocuklarımızın ve gençlerimizin Cevat amcası ve abisi, bizim kuşağın arkadaşı, büyüklerimizin de kardeşi ve evladı olarak, herkesi kucaklayan, sorumluluk anlayışı ile davranan bir başkan olacağımı, halkçı ve halktan yana, sosyal belediyecilik anlayışını hayata geçireceğimizi bilmenizi isterim. Çıkmış olduğum bu yolda, bana destek olan, beni teşvik eden herkese, bugün buraya gelerek motivasyonumuzu artıran sizlere, çeşitli nedenlerle burada bulunamayıp yüreği bizimle olan arkadaşlarımıza ve dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”  

DAHA FAZLA OKU
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsun Haber

İlkadım’da Saadet Partisi Meclis Üyesi aday listesi belli oldu!

Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan’ın Belediye Meclis Üyesi adayları netleşti.

Yayınlandı

on

By

2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nin İlkadım Belediyesi Meclis Üyesi adaylarının isimleri netleşti. İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan’ın listesinde yer alan isimler belli oldu.

Saadet Partisi, İlkadım Belediye Meclis Üyesi adaylarının isimlerini Yüksek Seçim Kurulu’na bildirdi. Muhammed Okutan’ın Belediye Meclis Üyesi aday listesinin birinci sırasında Saadet Partisi İlkadım İlçe Başkanı Tevfik Özer yer alırken, ikinci sırada Yeniden Refah Partisi İlkadım Kurucu İlçe Başkanı Mahir Kul’un yer alması dikkat çekti.

Saadet Partisi İlkadım Meclis Üyesi Asil Listesi;

 1. Tevfik ÖZER
 2. Mahir KUL
 3. Mehmet Ali KAVAKLI
 4. Yunus ALTUNDAL
 5. Samet ACAR
 6. Kemal ÇAKIR
 7. Ümit KAHVECİ
 8. Murat ÇON
 9. Ramazan AKYÜZ
 10. Muhammed Oğuzhan AKPINAR
 11. Kenan GÜMÜŞ
 12. Müberra Betül KARAMAN
 13. Arzu MIRIK
 14. Abdullah ALTUNGEYİK
 15. Cemil OKUMUŞ
 16. Ahmet KELEŞ
 17. Recep BAŞ
 18. Fatih YAZBAHAR
 19. Hakan PURÇ
 20. Kadir KORKMAZ
 21. Yasin ÖZDEMİR
 22. Ahmet Mücahid YILDIZ
 23. Cemil BODUR
 24. Hüseyin ŞİMŞEK
 25. İsmet Kenan SOYSAL
 26. Murat YİĞİT
 27. Abdullah BAHŞİŞ
 28. Ersin BAŞ
 29. Fatih ÖZKAN
 30. İlyas GÜLÜNAY
 31. Onurhan AS
 32. Enes KARAPELİT
 33. Yalçın BÜYÜK

Kontenjan

 1. Necati YUSUFOĞLU
 2. Faruk Emin EREN
 3. Erdal YILMAZ
 4. Muhammed Ali ŞAHİN

DAHA FAZLA OKU

Samsun Haber

Muhammed Okutan kimdir ?

Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan, kimdir?

Yayınlandı

on

By

1984 Yılında dünyaya gelen Muhammed OKUTAN ilköğrenimini Samsun Belediye İlköğretim okulunda, ortaokul ve lise öğrenimini Samsun Anadolu İmam Hatip lisesinde tamamlamıştır.

 Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Okutan, Cerrahi Alet üretimi, Tıbbi Cihaz üretimi ve inşaat Sektöründe faaliyet gösteren işletmeler kurarak iş hayatını sürdürmektedir.

Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında görev alan Okutan, Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şube Başkan Yardımcısı, Saadet Partisi Samsun Gençlik Kolları Başkanlığı, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Merkez Bölge Başkanlığı, Saadet Partisi Samsun İl Başkan Yardımcılığı ve Medikal Kümelenme Derneği (MEDİKÜM) yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür.

Halen İlim Yayma Cemiyeti Samsun başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

İlkadım ilçemizi daha güzel bir geleceğe taşımak adına 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Okutan, evli ve 4 çocuk babasıdır.

DAHA FAZLA OKU

Samsun Haber

Serdar Şen Kimdir?

Saadet Partisi’nin Atakum’dan aday gösterdiği Serdar Şen kimdir?

Yayınlandı

on

By

Saadet Partisi‘nin 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Atakum Belediye Başkan Adayı olan Serdar Şen kimdir? Serdar Şen hakkında merak edilenler…

Serdar Şen kimdir?

1984 yılında Samsun’da dünyaya gelen Serdar Şen, İlköğrenimini Taflan Yalı İlkokulu’nda, ortaöğrenimini ise 23 Nisan Ortaokulu’nda tamamladı.

Atakum Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü mezunu olan Şen, Samsun Yelken Kulübü’nde milli sporcu olarak yeteneklerini sergiledi.

Askerlik görevini İstanbul Deniz Harp Okulu’nda tamamladı ve ordu milli takımında yer aldı.

İnşaat sektöründe kariyerine 2006 yılında kendi şirketini kurarak başladı.

Saadet Partisi Atakum Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Şen, 2009 seçimlerinde Saadet Partisi Atakum Belediye Meclis Üyesi Adayı, 2014 ve 2019 yıllarında ise Saadet Partisi Atakum Belediye Başkan Adayı oldu.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Saadet Partisi’nin Atakum Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Serdar Şen, iş dünyasındaki başarıları ve toplumsal çalışmaları ile tanınmaktadır.  Evli ve iki çocuk babasıdır.

DAHA FAZLA OKU

ÇOK OKUNANLAR