Sosyal Medya Hesaplarımız

Samsun Haber

CHP Samsun Büyükşehir Adayını Açıkladı

CHP Parti Meclisi’nin bugün yapılan toplantısının ardından, Cevat Öncü’nün ismi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.

Yayınlandı

on

CHP Genel Başkanı Özgür Özel başkanlığında gerçekleşen Parti Meclisi toplantısında belirlenen,  belediye başkan adaylarının isimleri kamuoyuna duyuruldu. İnşaat Mühendisi Cevat Öncü, CHP’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adının açıklanmasının sonra konuşan  Cevat Öncü  şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak adımın açıklanmış olmasından büyük bir onur ve gurur duyuyorum. Beni bu göreve layık gören, Genel Başkanımız Sn. Özgür Özel ve Merkez Yönetim Kurulu üyelerimize, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi üyelerimize teşekkür ediyorum.

Aday adaylığı sürecinde yakın ilgilerini gördüğüm ve seçim kampanyası sürecinde beraber çalışacağımız Samsun milletvekilimiz Sayın Murat Çan, Samsun İl Başkanımız Sayın Mehmet Özdağ, Parti Meclisi Üyemiz Sayın Nazan Güneysu, ilçe başkanlarımız ve tüm parti örgütümüze teşekkür ediyorum.

Seçim kampanyamızı, yüksek enerjimiz ile sağlıklı bir şekilde yürüterek seçimleri kazanmak önceliğimiz olacaktır.

Samsun’da doğmuş, Samsun’da büyümüş, üniversite eğitimi ve askerlik dışındaki tüm yaşamını Samsun’da sürdürmüş, aile, iş ve sosyal yaşamını Samsun’da devam ettiren, Samsun’un evladı, Samsunlu, Samsuncu ve Samsunspor’lu Cevat Öncü olarak, Büyükşehir Belediye Başkanlığına talip olmamın temel nedeni; mesleki bilgi ve birikimim ile şehrimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayarak, potansiyelini en üst seviyeye çıkartmak, Samsun’da yaşam kalitesini yükseltmek ve Samsun’u daha ileriye taşımaktır.

Samsun’un geleceğini, Samsun halkının desteği ve güveniyle birlikte şekillendireceğimize olan inancım tamdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs şehri Samsunumuza, Rahmetli Muzaffer Önder Başkanımız gibi ‘Sosyal ve Halkçı Belediyecilik’ ilkesi ile hizmet etmeye talibim. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir şehir bırakmak temel amacımızdır. Göreve geldiğimiz zaman, Samsunlunun beklenti ve talepleri doğrultusunda, katılımcı bir yönetim anlayışıyla her kesimin sesine kulak verecek, şeffaf ve adaletli bir yönetim anlayışını benimseyeceğiz.

Samsun’a değer katacak projeleri hayata geçirmek için çalışacağım.

Şehrimizi daha da güzelleştirecek adımları atmaktan büyük mutluluk duyacağımı ifade etmek isterim. Bu süreçte, özellikle gençlerimiz başta olmak üzere, tüm Samsunluların destek ve teşviki, benim için büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır. Samsun’da herkesi kucaklayarak, çocukların ve gençlerin Cevat amcası, yaşıtlarımızın kardeşi ve büyüklerimizin bir evladı olarak hareket edeceğim. Hep birlikte el ele vererek, Samsun’u hak ettiği yere taşıyacağımıza yürekten inanıyorum. Samsun’a hizmet için yola çıkıyoruz. Parti Meclisinin almış olduğu kararın, Samsunumuz ve bizler için hayırlı olmasını diliyorum.”

DAHA FAZLA OKU
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsun Haber

İlkadım’da Saadet Partisi Meclis Üyesi aday listesi belli oldu!

Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan’ın Belediye Meclis Üyesi adayları netleşti.

Yayınlandı

on

By

2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nin İlkadım Belediyesi Meclis Üyesi adaylarının isimleri netleşti. İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan’ın listesinde yer alan isimler belli oldu.

Saadet Partisi, İlkadım Belediye Meclis Üyesi adaylarının isimlerini Yüksek Seçim Kurulu’na bildirdi. Muhammed Okutan’ın Belediye Meclis Üyesi aday listesinin birinci sırasında Saadet Partisi İlkadım İlçe Başkanı Tevfik Özer yer alırken, ikinci sırada Yeniden Refah Partisi İlkadım Kurucu İlçe Başkanı Mahir Kul’un yer alması dikkat çekti.

Saadet Partisi İlkadım Meclis Üyesi Asil Listesi;

 1. Tevfik ÖZER
 2. Mahir KUL
 3. Mehmet Ali KAVAKLI
 4. Yunus ALTUNDAL
 5. Samet ACAR
 6. Kemal ÇAKIR
 7. Ümit KAHVECİ
 8. Murat ÇON
 9. Ramazan AKYÜZ
 10. Muhammed Oğuzhan AKPINAR
 11. Kenan GÜMÜŞ
 12. Müberra Betül KARAMAN
 13. Arzu MIRIK
 14. Abdullah ALTUNGEYİK
 15. Cemil OKUMUŞ
 16. Ahmet KELEŞ
 17. Recep BAŞ
 18. Fatih YAZBAHAR
 19. Hakan PURÇ
 20. Kadir KORKMAZ
 21. Yasin ÖZDEMİR
 22. Ahmet Mücahid YILDIZ
 23. Cemil BODUR
 24. Hüseyin ŞİMŞEK
 25. İsmet Kenan SOYSAL
 26. Murat YİĞİT
 27. Abdullah BAHŞİŞ
 28. Ersin BAŞ
 29. Fatih ÖZKAN
 30. İlyas GÜLÜNAY
 31. Onurhan AS
 32. Enes KARAPELİT
 33. Yalçın BÜYÜK

Kontenjan

 1. Necati YUSUFOĞLU
 2. Faruk Emin EREN
 3. Erdal YILMAZ
 4. Muhammed Ali ŞAHİN

DAHA FAZLA OKU

Samsun Haber

Muhammed Okutan kimdir ?

Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan, kimdir?

Yayınlandı

on

By

1984 Yılında dünyaya gelen Muhammed OKUTAN ilköğrenimini Samsun Belediye İlköğretim okulunda, ortaokul ve lise öğrenimini Samsun Anadolu İmam Hatip lisesinde tamamlamıştır.

 Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Okutan, Cerrahi Alet üretimi, Tıbbi Cihaz üretimi ve inşaat Sektöründe faaliyet gösteren işletmeler kurarak iş hayatını sürdürmektedir.

Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında görev alan Okutan, Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şube Başkan Yardımcısı, Saadet Partisi Samsun Gençlik Kolları Başkanlığı, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Merkez Bölge Başkanlığı, Saadet Partisi Samsun İl Başkan Yardımcılığı ve Medikal Kümelenme Derneği (MEDİKÜM) yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür.

Halen İlim Yayma Cemiyeti Samsun başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

İlkadım ilçemizi daha güzel bir geleceğe taşımak adına 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Okutan, evli ve 4 çocuk babasıdır.

DAHA FAZLA OKU

Samsun Haber

Serdar Şen Kimdir?

Saadet Partisi’nin Atakum’dan aday gösterdiği Serdar Şen kimdir?

Yayınlandı

on

By

Saadet Partisi‘nin 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Atakum Belediye Başkan Adayı olan Serdar Şen kimdir? Serdar Şen hakkında merak edilenler…

Serdar Şen kimdir?

1984 yılında Samsun’da dünyaya gelen Serdar Şen, İlköğrenimini Taflan Yalı İlkokulu’nda, ortaöğrenimini ise 23 Nisan Ortaokulu’nda tamamladı.

Atakum Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü mezunu olan Şen, Samsun Yelken Kulübü’nde milli sporcu olarak yeteneklerini sergiledi.

Askerlik görevini İstanbul Deniz Harp Okulu’nda tamamladı ve ordu milli takımında yer aldı.

İnşaat sektöründe kariyerine 2006 yılında kendi şirketini kurarak başladı.

Saadet Partisi Atakum Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Şen, 2009 seçimlerinde Saadet Partisi Atakum Belediye Meclis Üyesi Adayı, 2014 ve 2019 yıllarında ise Saadet Partisi Atakum Belediye Başkan Adayı oldu.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Saadet Partisi’nin Atakum Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Serdar Şen, iş dünyasındaki başarıları ve toplumsal çalışmaları ile tanınmaktadır.  Evli ve iki çocuk babasıdır.

DAHA FAZLA OKU

ÇOK OKUNANLAR