Sosyal Medya Hesaplarımız

Samsun Haber

Büyükşehir Belediyesi Saathane’deki iki dükkan için kiralama ihalesine çıkacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Saathane Meydanı Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen iki dükkan için kiralama ihalesi yapılacak. 14,50 metrekare taban alanı 29 metrekare kullanım alanı bulunan dükkan için 02 Kasım 2023 günü saat 14:30’da, 50,10 metrekare taban alanı 100,20 metrekare kullanım alanı bulunan bir diğer dükkan için ise 09 Kasım 2023 günü saat 14:30’da yapılacak ihaleler açık teklif usulü ile gerçekleştirilecek.

Yayınlandı

on

Samsun’un en önemli ticaret noktalarından biri olan ve insan yoğunluğunun en fazla olduğu losyonların başında gelen Saathane Meydanı’nda Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan dönüşüm projesi, bölgeye değer kattı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Saathane Meydanı Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen iki dükkan için kiralama ihalesi yapılacağı duyuruldu. 14,50 metrekare taban alanı 29 metrekare kullanım alanı bulunan dükkan için 7 bin 250 lira muhammen aylık kira bedeli ile 02 Kasım 2023 günü saat 14:30’da, 50,10 metrekare taban alanı 100,20 metrekare kullanım alanı bulunan dükkan için 25 bin 50 TL muhammen aylık kira bedeli ile 09 Kasım 2023 günü saat 14:30’da kiralama ihalesi yapılacak.
2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesi hükümleri uyarısınca açık teklif usulü ile düzenlenecek kiralama ihalesi Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası 1’inci katındaki Toplantı Salonu’nda (Hançerli Mahallesi, 216. Sokak No:8) gerçekleştirilecek. İhalede (artırım) yarışma muhammen aylık kira bedeli üzerinden yapılacak. İhale Şartnamesi Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı’ndan ücretsiz temin edilebilecek. 

‘ÇOK TALEP VAR’

Yapılacak ihalelerle ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Saathane Meydanı Dönüşüm Projesi’nin son aşamasına gelindiğini söyleyerek “Peyzaj düzenlemelerimiz, oturma mekanlarımızın yanında inşaatlarımız da büyük oranda bittiği için dükkanlarımız da açılmaya başladı. Dükkanlar açık olunca bölgedeki alışveriş aktivitesi de arttı. Bizim de Büyükşehir Belediyesi olarak burada dükkanlarımız mevcut. Dükkanlarımız için 2 Kasım ve 9 Kasım’da kiralama ihalesine çıkacağız. Bunların peşinden bir tane daha dükkanımızın kiralama ihalesi daha yapılacak. Dükkanlarımızın hemen Taşhan’ın yanında bulunuyor ve direkt olarak Saathane Meydanı’na bakıyor. Çok talep olduğu için hemen kiralama ihalesine çıkalım istedik. Dükkanlarımızdan biri 14,50 metrekare, diğeri 50,10 metrekare taban alanına sahip. Son aşamada tentelerimizi de taktık, çok nostaljik bir görünüm oldu. Samsun eski günlerine geri dönüyor” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

‘MÜLK SAHİPLERİ İLE ANLAŞTIK’

“Aynı zamanda halen Büyük Cami’nin önünde yıkılmamış olan dükkanlar var. Biz mahkeme süreci devam ederken buradaki mülk sahipleri ile anlaştık. Belediyemize ait olan ve yapımı tamamlanan dükkanlara kendilerini geçici süreyle 1 yıllığına kulanım hakkı tanıdık. Bu işyerlerinin taşınma işleminin ardından boşaltılan dükkanlar yıkılacak. Daha sonra yeni dükkanlar yapıldığında vatandaşlarımız kendi yerlerine geçecekler. Geçici süreyle kullandıkları dükkanlar için de yine kiralama ihalesine çıkacağız.”

‘KENTİN ÇEHRESİ DEĞİŞMİŞ OLACAK’

Kentteki kentsel dönüşüm çalışmalarının aralıksız devam ettiğini dile getiren Albayrak, “Saathane Meydanı’nda ayrıca belediye hizmet binamızın yıkımının ardından yerine yapılacak ticaret alanı için çalışmalar sürüyor. Buradaki inşaat tamamlandığında Ziraat Bankası da başkanlık makamının arka kısmında yer alacak. Samsun eski kent dokusuna kavuşmuş olacak. Böylece hem kentin çehresi değişmiş olacak hem de buradaki dönüşüm tamamlanmış olacak” diye konuştu.  

DAHA FAZLA OKU
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsun Haber

İlkadım’da Saadet Partisi Meclis Üyesi aday listesi belli oldu!

Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan’ın Belediye Meclis Üyesi adayları netleşti.

Yayınlandı

on

By

2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nin İlkadım Belediyesi Meclis Üyesi adaylarının isimleri netleşti. İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan’ın listesinde yer alan isimler belli oldu.

Saadet Partisi, İlkadım Belediye Meclis Üyesi adaylarının isimlerini Yüksek Seçim Kurulu’na bildirdi. Muhammed Okutan’ın Belediye Meclis Üyesi aday listesinin birinci sırasında Saadet Partisi İlkadım İlçe Başkanı Tevfik Özer yer alırken, ikinci sırada Yeniden Refah Partisi İlkadım Kurucu İlçe Başkanı Mahir Kul’un yer alması dikkat çekti.

Saadet Partisi İlkadım Meclis Üyesi Asil Listesi;

 1. Tevfik ÖZER
 2. Mahir KUL
 3. Mehmet Ali KAVAKLI
 4. Yunus ALTUNDAL
 5. Samet ACAR
 6. Kemal ÇAKIR
 7. Ümit KAHVECİ
 8. Murat ÇON
 9. Ramazan AKYÜZ
 10. Muhammed Oğuzhan AKPINAR
 11. Kenan GÜMÜŞ
 12. Müberra Betül KARAMAN
 13. Arzu MIRIK
 14. Abdullah ALTUNGEYİK
 15. Cemil OKUMUŞ
 16. Ahmet KELEŞ
 17. Recep BAŞ
 18. Fatih YAZBAHAR
 19. Hakan PURÇ
 20. Kadir KORKMAZ
 21. Yasin ÖZDEMİR
 22. Ahmet Mücahid YILDIZ
 23. Cemil BODUR
 24. Hüseyin ŞİMŞEK
 25. İsmet Kenan SOYSAL
 26. Murat YİĞİT
 27. Abdullah BAHŞİŞ
 28. Ersin BAŞ
 29. Fatih ÖZKAN
 30. İlyas GÜLÜNAY
 31. Onurhan AS
 32. Enes KARAPELİT
 33. Yalçın BÜYÜK

Kontenjan

 1. Necati YUSUFOĞLU
 2. Faruk Emin EREN
 3. Erdal YILMAZ
 4. Muhammed Ali ŞAHİN

DAHA FAZLA OKU

Samsun Haber

Muhammed Okutan kimdir ?

Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan Adayı Muhammed Okutan, kimdir?

Yayınlandı

on

By

1984 Yılında dünyaya gelen Muhammed OKUTAN ilköğrenimini Samsun Belediye İlköğretim okulunda, ortaokul ve lise öğrenimini Samsun Anadolu İmam Hatip lisesinde tamamlamıştır.

 Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Okutan, Cerrahi Alet üretimi, Tıbbi Cihaz üretimi ve inşaat Sektöründe faaliyet gösteren işletmeler kurarak iş hayatını sürdürmektedir.

Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında görev alan Okutan, Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şube Başkan Yardımcısı, Saadet Partisi Samsun Gençlik Kolları Başkanlığı, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Merkez Bölge Başkanlığı, Saadet Partisi Samsun İl Başkan Yardımcılığı ve Medikal Kümelenme Derneği (MEDİKÜM) yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür.

Halen İlim Yayma Cemiyeti Samsun başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

İlkadım ilçemizi daha güzel bir geleceğe taşımak adına 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi İlkadım Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Okutan, evli ve 4 çocuk babasıdır.

DAHA FAZLA OKU

Samsun Haber

Serdar Şen Kimdir?

Saadet Partisi’nin Atakum’dan aday gösterdiği Serdar Şen kimdir?

Yayınlandı

on

By

Saadet Partisi‘nin 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Atakum Belediye Başkan Adayı olan Serdar Şen kimdir? Serdar Şen hakkında merak edilenler…

Serdar Şen kimdir?

1984 yılında Samsun’da dünyaya gelen Serdar Şen, İlköğrenimini Taflan Yalı İlkokulu’nda, ortaöğrenimini ise 23 Nisan Ortaokulu’nda tamamladı.

Atakum Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü mezunu olan Şen, Samsun Yelken Kulübü’nde milli sporcu olarak yeteneklerini sergiledi.

Askerlik görevini İstanbul Deniz Harp Okulu’nda tamamladı ve ordu milli takımında yer aldı.

İnşaat sektöründe kariyerine 2006 yılında kendi şirketini kurarak başladı.

Saadet Partisi Atakum Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Şen, 2009 seçimlerinde Saadet Partisi Atakum Belediye Meclis Üyesi Adayı, 2014 ve 2019 yıllarında ise Saadet Partisi Atakum Belediye Başkan Adayı oldu.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Saadet Partisi’nin Atakum Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Serdar Şen, iş dünyasındaki başarıları ve toplumsal çalışmaları ile tanınmaktadır.  Evli ve iki çocuk babasıdır.

DAHA FAZLA OKU

ÇOK OKUNANLAR