Sosyal Medya Hesaplarımız

Siyaset

Cemal Enginyurt Erdoğan’ı fena yakaladı: “22 bin liranın aynısını emeklilere vereceğim” dedi verdi mi?

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerden önce emeklileri vaat ettiği seçimlerden sonra unuttuğu sözlerini hatırlattı.

Yayınlandı

on

Photo: Shutterstock

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, “14 ve 28 Mayıs’ta bir seçim yaşadık ve seçim sonrasında Recep Tayip Erdoğan Cumhurbaşkanı oldu. Bizler de bekledik sayın Recep Tayip Erdoğan 85 milyonun cumhurbaşkanı olsun ve verdiği sözleri yerine getirsin. Sen artık seçildin ve beş yıl daha Cumhurbaşkanısın. Ne dedi seçimlerde? ‘Önce memurlara vereceğim en düşük 22 bin liranın aynısını emeklilere vereceğim’ dedi. Verdi mi, tabii ki de hayır” diye konuştu.

DP İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt bugün Artvin’in Ardanuç ilçesinde vatandaşla buluştu. Yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği sözleri tutmasını isteyen Enginyurt, şöyle konuştu:

EMEKLİ ZAM DEĞİL SÖZ ALDI

“Artvin’de olmak bir onur ve inşallah Artvin’in kaderi değişirse, Türkiye’nin kaderi değişir. Tabii imama mikrofon verirsen bol bol vaz eder, siyasetçiye de mikrofon verirsen siyaset konuşur. Dolayısıyla biz de buraya gelmişken ülkenin durumundan bahsedelim. 14 ve 28 Mayıs’ta bir seçim yaşadık ve seçim sonrasında Recep Tayip Erdoğan Cumhurbaşkanı oldu. Bizler de bekledik sayın Erdoğan 85 milyonun cumhurbaşkanı olsun ve verdiği sözleri yerine getirsin. Sen artık seçildin ve beş yıl daha Cumhurbaşkanısın. Ne dedi seçimlerde? ‘Önce  memurlara vereceğim en düşük 22 bin liranın aynısını emeklilere vereceğim’ dedi. Verdi mi, tabii ki de hayır. Emekliye seyyanen 8 bin lira vermesi gerekirken emekliyi açlığa mahkum etti. En düşük emekli maaşı 7 bin 500 lira dedi ve yüzde 25 zam yaptı ve emekli maaşı kaça çıktı 7 bin 500 liraya çıktı. Dolaysıyla emekliye verdiği sözü tutmadı. Esnaf arkadaşlarımız var ve bu arkadaşlarımız 9 bin prim günü üzerinden emekli oluyorlar. Ancak esnaf yanında çalıştırdığı personelin pirimini ödüyor o 5 bin 550’den emekli oluyor ama esnaf kendisi 9 binden emekli oluyor. Ne dedi Erdoğan? ‘7 bin 200 pirimle emekli olacaksınız’ dedi. Primi düşürme sözünü tuttu mu hayır tabii ki de. Ama bir şey yaptı primi artırdı 4 bin liraya çıkardı. Esnaf ödemelerini yapamazken, bir de zamlı BAĞKUR primini ödemek zorunda kaldı. Ne dedi Recep Tayip Erdoğan? ‘Üniversite öğrencilerine seçimden önce vergisiz telefon vereceğim’ dedi ve şimdi Maliye Bakanı yerli telefonda bu işlemi sınırlamış ve sözünde durmadıkları gibi işi yerliye dökmüş durumda.

ÇİFTÇİYİ BATIRDILAR

Seçimden önce Recep Tayip Erdoğan ‘çiftçinin dostuyuz’ dedi. Allah böyle dostu başından eksik etsin. Böyle dostluk mu olur? Mayısta mazot 18 liraydı, şimdi bugün mazot 38 lira. Gübrenin tonu 15 bin lira ve çiftçi ve hayvan üreticisi iflas etti. Bizler fındık üreticisiyiz, Kemal Kılıçdaroğlu Orduya geldi ve dedi ki seçim döneminde ve hakikaten bu Kemal abi çok şanssız adam kendini bir türlü anlatamadı yada anlamak istemediniz. Fındık 4 dolar dedi ve bizim Ordulular öyle baktı ve ertesi gün Recep Abi geldi ve ‘bu Kemal 4 dolar verecekmiş sorsaydınız ya bu Kemal bu zamana kadar neredeymiş ve neden vermemiş’ ve bizim Ordulular alkıştan yıktı alanı. Biri de demedi ki sen iktidardasın ve bu CHP de 45 yıldır iktidarda değil. Sen ne vereceksin, sen neden vermedin diye sormadılar ve yüzde 65 oy verdiler.

DAHA FAZLA OKU
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

AK Parti’den bomba adım! Kemal Kılıçdaroğlu’na milletvekilliği teklifi

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na milletvekilliği yolunu açma önerisini Erdoğan’a sunacaklarını söyledi.

Yayınlandı

on

By

AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, gazetecilerle bir araya geldi. “AK Parti’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na milletvekilliği yolunu açma gibi bir planı olur mu?” sorusunu yanıtlayan Yenişehirlioğlu, “Cumhurbaşkanına ileteceğim, karar onlarındır.” dedi.

“AK PARTİ KILIÇDAROĞLU’NA MİLLETVEKİLLİĞİ YOLUNU AÇAR MI?”

Gündeme ilişkin konuşan  AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu’na “2003 yılında dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekili seçilme yasağının kaldırılmasına verdiği desteğe karşılık, bugün AK Parti’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na milletvekilliği yolunu açma gibi bir planı olur mu?” sorusu soruldu.

“CUMHURBAŞKANIMIZA İLETECEĞİM”

AK Partili Bahadır Yenişehirlioğlu, bu soruya karşılık “Şık olur, güzel olur. Aklıma enteresan bir şey getirdi. Ben bunu Cumhurbaşkanımıza ileteceğim, karar onlarındı” yanıtını verdi.

Yenişehirlioğlu’nun cevabı şöyle oldu:

“Kılıçdaroğlu’nun Meclis’e taşınma mevzusunu bilmiyorum ama bu şık olabilir şahsen. AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili olarak söylemiyorum, Bahadır Yenişehirlioğlu olarak söylüyorum, şık olur, güzel olur. Aklıma enteresan bir şey getirdi. Ben bunu Cumhurbaşkanımıza ileteceğim, karar onlarındır. Bu toplum barışı açısından, bir anayasa girişiminde bulunduğumuz süreçte şık ve güzel olur, bakalım.”

DAHA FAZLA OKU

Siyaset

AK Parti’nin kuruluş yıl dönümü programı 24 Ağustos’ta Ankara’da yapılacak

AK Parti’nin kuruluş yıl dönümü programı için gözler 24 Ağustos’a çevrildi. Ankara’da düzenlenecek ve binlerce partilinin katılacağı programın sloganı “Biz henüz 22 yaşındayız” olarak belirlendi.

Yayınlandı

on

By

81 ilden AK Parti teşkilatları Ankara’da bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7 Ekim’deki olağanüstü büyük kongre öncesinde partililere seslenecek.

14 Ağustos 2001’de kurulan AK Parti 22’nci yaşını 24 Ağustos’ta kutlayacak.

Kuruluş yıl dönümü etkinliği 24 Ağustos’ta ATO Congresium’da 

İlk program AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenecek.

24 Ağustos akşamında ise 22’inci kuruluş yıl dönümü etkinliği yapılacak. Kuruluşundan bugüne parti içinde yer alan isimler, eski yeni bakanlar, parti yöneticileri ve milletvekilleri ATO Congresium’da buluşacak.

Slogan “Biz henüz 22 yaşındayız”

Kuruluş yıl dönümü programının sloganı “Biz henüz 22 yaşındayız” olacak.

AK Parti’nin 22 yıllık siyaset yolculuğu, dev yatırımları kısa film gösterimi ile anlatılacak. Partinin Türkiye’ye daha uzun yıllar iktidar olarak hizmet edeceği vurgulanacak.

Erdoğan, kutlama programında partililere hitap edecek

Programda Cumhurbaşkanı Erdoğan davetlilere de hitap edecek. 31 Mart 2024’teki mahalli idareler seçimleri için mesajlar verecek. Mayıs seçimlerinde miting meydanlarına damga vuran seçim şarkıları, 24 Ağustos’taki programda canlı performans ile sergilenecek.

DAHA FAZLA OKU

Siyaset

İstiklal Yolu Zafer Yürüyüşüne başlayan Ümit Özdağ’ın seçim otobüsünde yangın!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın otobüsünde yangın çıktı. Zafer Partisi Genel Başkan Ümit Özdağ İnebolu’dan Ankara’ya yürüyüş yapmayı planlıyordu .Ümit Özdağ Bugün İstiklal Yolu Zafer Yürüyüşüne başlamıştı.

Yayınlandı

on

By

İnebolu’dan Ankara’ya yürümek için İnebolu’ya gelen Ümit Özdağ’ın seçim otobüsünde yangın çıktı. İçinde partililerin bulunduğu otobüsün ön lastikleri İnebolu Devlet Hastanesi önünde yanmaya başladı. Hastane personeli yangın söndürme tüpleri ile yangına müdahale ederken itfaiyeye haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürdü.

Ümit Özdağ yürüyüşe başlamadan gençlere açıklama yaptı: “Ümit Özdağ bu yol uzun bu yol zor ama hiç unutmayalım ki bizim savaş olmayan barış yolu bir ortamda devlet karayolundan güvenle yağacağımız yürüyüşü şerife bacılar ayaklarında çarıklarla sırtlarında cephane ile kucaklarında çocuklarıyla kar fırtına altında veya yanan güneş altında aç ve susuz yapmışlardı. Onun için bizim yürüyüşümüz onların o zor cefalı ama onurlu yürüyüşüne de 103 sene sonra bir saygı duruşu anlamına geliyor. Burada bütün Türk gençliğine sesleniyorum; 10 Eylül’e kadar istiklal yolu üzerindeki yürüyüşümüze devam edeceğiz. Eğer siz de Atatürk’e silah arkadaşlarına istiklal harbimizin şehitlerine ve gazilerine saygınızı göstermek, istiklal yolunda yürüyen şerife bacılarının emeklerine saygı gösteriyorsanız hangi partiye oy veriyorsanız önemli değil gelin bizimle birlikte yürüyün, bu yürüyüşü hep birlikte Anıtkabir’de sonlandıralım.”

DAHA FAZLA OKU

ÇOK OKUNANLAR