Sosyal Medya Hesaplarımız

KASTAMONU HABER

Bakan Tunç açıkladı! Kastamonu’daki otobüs kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldı

Kastamonu’da gerçekleşen feci kazada 6 kişinin öldüğü duyurulurken Adalet Bakanı Yılmaz Tunç 2 cumhuriyet savcısının olayla ilgili görevlendirildiğini açıkladı.

Yayınlandı

on

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kastamonu-Taşköprü kara yolunda meydana gelen otobüs kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

İstanbul-Sinop seferini yapan yolcu otobüsünün kaza sonucu devrilmesi sonucu 6 kişinin hayatını kaybettiği, 33 kişinin yaralandığı elim kaza sonrasında Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kazada hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa diledi.

2 CUMHURİYET SAVCISI GÖREVLENDİRİLDİ

Bakan Tunç, Taşköprü Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan adli soruşturma kapsamında 2 cumhuriyet savcısının görevlendirildiğini belirtti. Kazayla ilgili detaylı inceleme ve soruşturmanın sürdüğünü ifade etti.

DAHA FAZLA OKU
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KASTAMONU HABER

Kastamonu’da ücret ödemeyen ormandan kestane toplayamayacak

Kastamonu’da özellikle orman köylüsünün geçim kaynağı olan kestane sezonunun yaklaşması üzerine ormandan kestane toplamak isteyenlere sınırlama getirildi. Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğüne ücret yatırmayan orman köylüsü, ormanlık alandan kestane toplayamayacak.

Yayınlandı

on

By

Kastamonu’da özellikle sahil bölgesinde yetişen ve orman köylüsünün geçim kaynağı olan kestane toplamaya sınırlama getirildi. Cide, Doğanyurt, İnebolu, Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçeleri başta olmak üzere Kastamonu sınırları içerisinde kestane toplamak isteyen orman köylüsü, Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı işletmelere ücret ödemeden kestane toplayamayacak.

İnebolu Kaymakamlığınca düzenlenen sera dağıtım programında bilgilendirmede bulunan İnebolu Orman İşletme Müdürü Azmi Şenel, kestane toplamanın yasaklandığı şeklinde bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, “Kestane ile ilgili toplanmayacak diye herhangi bir şey yok, dedikodu ve söylentilere inanmayın. Sadece belirli bir kısımlarda ormanlık alanlarda rüsumat bedelini yatırarak kestane toplayabileceksiniz. Bu bedelde bahçenizdeki kestaneler için değil, ormanlık alandaki kestaneler için bu bedeli ödeyeceksiniz. Herhangi bir yasaklama yok. Siz yeter ki üretin biz her zaman varız” dedi.

DAHA FAZLA OKU

ÇOK OKUNANLAR