Sosyal Medya Hesaplarımız

Siyaset

AK Parti’nin kuruluş yıl dönümü programı 24 Ağustos’ta Ankara’da yapılacak

AK Parti’nin kuruluş yıl dönümü programı için gözler 24 Ağustos’a çevrildi. Ankara’da düzenlenecek ve binlerce partilinin katılacağı programın sloganı “Biz henüz 22 yaşındayız” olarak belirlendi.

Yayınlandı

on

81 ilden AK Parti teşkilatları Ankara’da bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7 Ekim’deki olağanüstü büyük kongre öncesinde partililere seslenecek.

14 Ağustos 2001’de kurulan AK Parti 22’nci yaşını 24 Ağustos’ta kutlayacak.

Kuruluş yıl dönümü etkinliği 24 Ağustos’ta ATO Congresium’da 

İlk program AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenecek.

24 Ağustos akşamında ise 22’inci kuruluş yıl dönümü etkinliği yapılacak. Kuruluşundan bugüne parti içinde yer alan isimler, eski yeni bakanlar, parti yöneticileri ve milletvekilleri ATO Congresium’da buluşacak.

Slogan “Biz henüz 22 yaşındayız”

Kuruluş yıl dönümü programının sloganı “Biz henüz 22 yaşındayız” olacak.

AK Parti’nin 22 yıllık siyaset yolculuğu, dev yatırımları kısa film gösterimi ile anlatılacak. Partinin Türkiye’ye daha uzun yıllar iktidar olarak hizmet edeceği vurgulanacak.

Erdoğan, kutlama programında partililere hitap edecek

Programda Cumhurbaşkanı Erdoğan davetlilere de hitap edecek. 31 Mart 2024’teki mahalli idareler seçimleri için mesajlar verecek. Mayıs seçimlerinde miting meydanlarına damga vuran seçim şarkıları, 24 Ağustos’taki programda canlı performans ile sergilenecek.

DAHA FAZLA OKU
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

AK Parti’den bomba adım! Kemal Kılıçdaroğlu’na milletvekilliği teklifi

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na milletvekilliği yolunu açma önerisini Erdoğan’a sunacaklarını söyledi.

Yayınlandı

on

By

AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, gazetecilerle bir araya geldi. “AK Parti’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na milletvekilliği yolunu açma gibi bir planı olur mu?” sorusunu yanıtlayan Yenişehirlioğlu, “Cumhurbaşkanına ileteceğim, karar onlarındır.” dedi.

“AK PARTİ KILIÇDAROĞLU’NA MİLLETVEKİLLİĞİ YOLUNU AÇAR MI?”

Gündeme ilişkin konuşan  AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu’na “2003 yılında dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekili seçilme yasağının kaldırılmasına verdiği desteğe karşılık, bugün AK Parti’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na milletvekilliği yolunu açma gibi bir planı olur mu?” sorusu soruldu.

“CUMHURBAŞKANIMIZA İLETECEĞİM”

AK Partili Bahadır Yenişehirlioğlu, bu soruya karşılık “Şık olur, güzel olur. Aklıma enteresan bir şey getirdi. Ben bunu Cumhurbaşkanımıza ileteceğim, karar onlarındı” yanıtını verdi.

Yenişehirlioğlu’nun cevabı şöyle oldu:

“Kılıçdaroğlu’nun Meclis’e taşınma mevzusunu bilmiyorum ama bu şık olabilir şahsen. AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili olarak söylemiyorum, Bahadır Yenişehirlioğlu olarak söylüyorum, şık olur, güzel olur. Aklıma enteresan bir şey getirdi. Ben bunu Cumhurbaşkanımıza ileteceğim, karar onlarındır. Bu toplum barışı açısından, bir anayasa girişiminde bulunduğumuz süreçte şık ve güzel olur, bakalım.”

DAHA FAZLA OKU

Siyaset

İstiklal Yolu Zafer Yürüyüşüne başlayan Ümit Özdağ’ın seçim otobüsünde yangın!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın otobüsünde yangın çıktı. Zafer Partisi Genel Başkan Ümit Özdağ İnebolu’dan Ankara’ya yürüyüş yapmayı planlıyordu .Ümit Özdağ Bugün İstiklal Yolu Zafer Yürüyüşüne başlamıştı.

Yayınlandı

on

By

İnebolu’dan Ankara’ya yürümek için İnebolu’ya gelen Ümit Özdağ’ın seçim otobüsünde yangın çıktı. İçinde partililerin bulunduğu otobüsün ön lastikleri İnebolu Devlet Hastanesi önünde yanmaya başladı. Hastane personeli yangın söndürme tüpleri ile yangına müdahale ederken itfaiyeye haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürdü.

Ümit Özdağ yürüyüşe başlamadan gençlere açıklama yaptı: “Ümit Özdağ bu yol uzun bu yol zor ama hiç unutmayalım ki bizim savaş olmayan barış yolu bir ortamda devlet karayolundan güvenle yağacağımız yürüyüşü şerife bacılar ayaklarında çarıklarla sırtlarında cephane ile kucaklarında çocuklarıyla kar fırtına altında veya yanan güneş altında aç ve susuz yapmışlardı. Onun için bizim yürüyüşümüz onların o zor cefalı ama onurlu yürüyüşüne de 103 sene sonra bir saygı duruşu anlamına geliyor. Burada bütün Türk gençliğine sesleniyorum; 10 Eylül’e kadar istiklal yolu üzerindeki yürüyüşümüze devam edeceğiz. Eğer siz de Atatürk’e silah arkadaşlarına istiklal harbimizin şehitlerine ve gazilerine saygınızı göstermek, istiklal yolunda yürüyen şerife bacılarının emeklerine saygı gösteriyorsanız hangi partiye oy veriyorsanız önemli değil gelin bizimle birlikte yürüyün, bu yürüyüşü hep birlikte Anıtkabir’de sonlandıralım.”

DAHA FAZLA OKU

Siyaset

İyi Partili Erhan Usta: Bize teröristlerle iş birliği yapıyorsunuz dediler

İyi Partili Erhan Usta, HDP’nin desteklediği Millet İttifakı’nın bir hata olduğunu vurgulayarak “Biz kendi hatalarımızın bedelini kendi oy kaybımızla ödedik. Bizim her yerde karşımıza bu terör meselesi çıktı. Tek başıma 600 oy aldığım köyde bizim oyumuz 20’ye düştü.” dedi.

Yayınlandı

on

By

Tarihi seçimler sonrası ağır yenilgiye uğrayan muhalefette başlayan krizler sürüyor..

Değişim tartışmaları, istifa dalgaları yaşayan muhalefet, yerel seçimlere hazırlanmaya başladı.

Ancak yeniden ittifak olup olmayacağı merak ediliyordu..

Son noktayı İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener koydu.

Meral Akşener, partisinin kongresinde yaptığı konuşmanın ardından büründüğü sessizliğini bugün bozdu.

Afyonkarahisar’da Büyük Taarruz’un başlangıcının yıl dönümünde partililerin karşına çıkarak yerel seçimler öncesi yol haritasını açıkladı.

Partisinin seçime kendi kadrolarıyla gireceğini duyuran Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da sert sözlerle yüklendi.

Mayıs seçimlerinden önce Kılıçdaroğlu’nun adaylığına nasıl engel olmaya çalıştıklarını anlatan Akşener, Kılıçdaroğlu için, “oturdukları yerden ahkam kesenlere karşı irade koyduk”, “ne yazık ki nefsinin esiri olanlarla uğraştık”, “önce ben diyenlerle uğraştık”, “koltuğundan başka bir şey düşünmeyenlerle uğraştık” ifadelerini kullandı.

Açıklama sonrası CHP’den bir ses çıkmazken, İyi Partili isimler Millet İttifakı’nın bir hata olduğunu söylüyor..

“Hatalarımızın bedelini oy kaybımızla ödedik”

Tv100 ekranlarında Kübra Par’ın sunduğu programa konuk olan İyi Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, CHP’yi adeta topa tuttu.

CHP İstanbul eski milletvekili Gürsel Tekin’in de konuk olduğu programda ittifakın bir hata olduğunu belirten Usta, hatalarının bedelini de oy kayıplarıyla ödediklerini vurguladı.

Usta, şu ifadeleri kullandı:

“İyi Parti’nin zayıflamasından CHP’li arkadaşlarımız keyif aldı”

Cumhur İttifakı’ndan oy almadan seçim kazanma imkanınız yok. Bu oy geçişi de İyi Parti üzerinden olacaktı. Bunu bir kısım bizim CHP’li arkadaşlarımız göremedi. İyi Parti’nin zayıflamasından keyif aldılar. Halbuki zayıf bir İyi Parti Cumhur İttifakı’ndan oy kopmasını engelliyor.

“Her yerde karşımıza terör çıktı”

Biz kendi hatalarımızın bedelini kendi oy kaybımızla ödedik. Bizim her yerde karşımıza bu terör meselesi çıktı. Samsun’dan örnek vereyim. Hiç kimse demedi ki ‘Ben sosyal yardım alıyorum’ demedi! ‘Ben fakirim, ben yiyecek ekmek bulamıyorum’ dedi ama ‘vatan elden gitmesin kardeşim’ dedi oy verdi AK Parti’ye.

“Bize Siz teröristlerle iş birliği yapıyorsunuz’ dediler”

Tek başıma 600 oy aldığım köyde bizim oyumuz 20’ye düştü. Vatandaşa sordum. ‘Siz teröristlerle iş birliği yapıyorsunuz’ dedi.

“Akşener’in eleştirileri hakkaniyet ölçülerinin dışındaydı”

Gürsel Tekin ise, Akşener’in ifadeleriyle ilgili şu değerlendirmede bulundu:

Bugün Sayın Akşener’in CHP Genel Başkanına ve yöneticilere yapmış olduğu eleştiriler hakkaniyet ölçülerinin dışındaydı. Biz bugüne İyi Parti’yle ilgili negatif bir cümle kullanmış değiliz.

DAHA FAZLA OKU

ÇOK OKUNANLAR